Sergen Yalçın: Galatasaray maçına epeyce konsantre olmuştuk

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Lig ve Şampiyonlar Ligi’ndeki kayıpların akabinde Galatasaray galibiyetiyle birlikte hayata dönen Beşiktaş’ta teknik yönetici Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu.

Rakibi yeterli tahlil ettiklerini söyleyen Yalçın, “Yardımcı antrenörüm Murat Şahin ve teknik grubum ile rakibimizi tahlil etmiştik. Biz de Avrupa kupaları daha sonraları düşüş yaşıyorduk. Rakibimizin baskı kuracağı alanları tespit ettik. Galatasaray’ın da epey yetenekli oyuncuları var.” dedi.

“GÖZÜME UYKU GİRMEDİ”

Galatasaray maçıyla ilgili epey gerilim olduğunu belirten Sergen Yalçın, “Kaç haftadır gözüme uyku girmedi. Bu maça epey konsantre olduk. Kimse algılara inanmasın. Tahlil takımımız titiz çalıştı. Oyuncularımın birden fazla sakatlıktan yeni çıkmış, değerli futbolcularım ise 2 egzersizle maça hazırlandı. Hepsi ile tek tek konuştum. Maçın değerinden çok Beşiktaş armasının ehemmiyetini anlatıp Beşiktaş duruşunu hissettirdim. Zira kaybettiğimiz puanlar düşüşe niye olmuştu.” tabirlerini kullandı.

“DÖNÜŞ İÇİN ÇABAMIZI BIRAKMADIK”

Hürriyet’e konuşan tecrübeli teknik adam, “Biz baskılı başlayacaktık, planımız oydu. Golü yedikten daha sonra dönüş için gayretimizi bırakmadık. Oyuncularımın gösterdiği performans süperdi. İsteklerini ortaya koydular ve kazandılar.

Galatasaray’da tehlikeli oyuncular vardı. Tedbirimizi aldık ve alanımızda durum oluşturmalarına müsaade vermedik. Daima söylerim; Futbol kusurlar oyunu. Ben dahil herkes kusur yapabilir. Yediğimiz gol büsbütün yanılgılar zincirinden oluştu. Ancak önemsemedik. Oyuncularıma tek bir şey söylemiş oldum: ‘Formanızın hakkını verin’.

“PENALTI DURUMUNDA GERİLİME GİRDİM”

78. dakikada Vida’nın konumunda gösterilen penaltıda kulübede gerilime girdim. O an şoka girdim. Maçı birliktee bitirebilirdi. Düzgün oynamanın karşılığı bu olmalıydı. birlikteliği hak etmemiştik. Kaleci Ersin, teknik takım ile irtibatıyla başarılı oldu. Ve Muhammed’in atacağı köşeyi işaretle uyardı.

Necip stopere alışık ve fazlaca da başarılıydı. Daha evvel de stoper oynamıştı. Umut’u da unutmayalım; hayli savaştı, uğraş etti ve bir de asist yaptı.

Olağanda Beşiktaş’ın orta alandaki üçlüsü Josef, Pjanic, Ghezzal… Ama haftalardır sakatlık üzere niçinlerle ülkü üçlümüzü kullanamadık. Tüm oyuncularım bu maçta istediğim üzere gayret edip oynadılar. 3 Türk oyuncuda seçim yapmak gerekiyordu. Galatasaray karşısında atak oyuncuları seçtik Necip’i geride kullanmak zorunda kaldık.

Maçı galip bitirme psikolojisi baskı oluşturdu. 80. dakikaya kadar baskı alandaki üstünlük ve oyun denetimi bizdeydi. Beşiktaş’ın kazanmasında en büyük faktör; taraftarlardır. 90 dakika boyunca alanda uğraş eden oyunculara verdikleri dayanak ve moral unutulmaz. Maç bitiminde en hoş tablo soyunma odasında yaşandı. Gruba emeği geçenler, malzemeciler, sağlıkçılar, tesis çalışanları ve futbolcular ile aile tablosu çizdik, bütünleştik, birleştik.”
tabirlerini kullandı.