Sergen Yalçın’dan Fatih Karagümrük maçı daha sonrası açıklamalar

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, Fatih Karagümrük maçı daha sonrası açıklamalarda bulundu.

“PAS YÜZDELERİ ÇOK YÜKSEKTİR”

“Oyuncularımı tebrik ediyorum. Güç maçtı. 50 dakika 10 kişi oynadık. Düzgün çaba ettik. Hem savunma çizgisini sağlam tuttuk, 3-4 net konuma girdik. Daha da farklı olabilirdi. çok mutluyum. Oyunsal manada, 10 kişi kalınca oyunu yorumlamak yanlışsız olmaz. Birinci 45 dakikada denetim bizdeydi. Büsbütün oyunu yönlendirdik. Karagümrük kuvvetli ve düzgün bir kadro, onlara karşı fazlaca durum bulamazsınız. Pas yüzdeleri devasa yüksekliktetir. Çok sıkıntı bir oyunu kazanmak bu biçimde dönem başlangıçlarında memnunluk verici.”

“BİR GRUBU 10 KİŞİ BIRAKMAK YAZGISIYLA OYNAMAKTIR”

“Hakemlerle ilgili konuşmak istemiyordum. Zira bir şey değişmiyor. Salih’in birinci sarı kartına bir bakın. TV’de bir baksınlar. Sarı kartla uzaktan yakından alakası yok. İkincisi olabilir, bilmiyorum. TV’den izledik, hiç alakası yok. Rize maçında Vida’ya yapılana, geçen hafta Kenan’a yapılana baksınlar; daha sonra yeniden bakalım. Bir grubu 10 kişi bırakmak yazgısıyla oynamak demek. Yapmasınlar. Haklıysa at. En ufak ucundan yakalayınca sarı kart vermek yanlışsız değil. Birinci sarı kartı anlamadık. Ne diye verdi anlamadık. Cüneyt Hoca deneyimli bir hakem, bizi 10 kişi bıraktı. Avrupa’da da ülkemizi temsil eden bir hakem. Hakemler alanda küçük detayları kovalamazlar. Kim kazanırsa kazansın, hakemleri ilgilendirmez. Küçük detayları kovalamamalılar ancak Cüneyt Hoca kovalıyor.”

“ARAŞTIRIYORUZ”

“Stoper konusunda araştırmalarımız var. Gönül ister ki bir Türk oyuncu bulalım. 3 Türk, 8 yabancı hayli baş karıştırıyor. Antrenörlük yaparken epeyce başımız karışıyor. Eminim hepsinin karışıyordur. Bizi zorlayacaklar. Araştırıyoruz, bir oyuncu alacağız. Kim olacağıyla ilgili net bir sonucumız yok.”

“4. HAKEM DE KURALI BİLMİYOR bu biçimde”

“TV’deki arkadaşlar bir şey bilmeden konuşuyorlar. Bizi suçluyorlar. Rastgele bir ayrıntıları yok. Alex’in sakatlığı vardı, 60’ta falan çıkaracaktık. Devam etmeyecekti. Çok hazır değildi. Hazırlamaya çalışıyoruz. 4-4-1’e dönünce Necip’i tercih ettik. Kural o denli değilse 4. hakem de kuralı bilmiyor, bizi kandırdı bu biçimde. Türk oynatmanız lazım dedi, biz de Necip’i aldık. 3. oyuncumuz atılınca Türk sokmak gerekiyor galiba. Biz o denli biliyoruz.”