Sergen Yalçın’ın gururum kırıldı dediği konuşma

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş ‘ta Sergen Yalçın, gelecek dönem için siyah-beyazlı kulüpte çalışmama sonucu aldı.

Başarılı teknik adamın şampiyonluk priminin geç yatırılması, masaya geç oturulması ve birinci teklifin fazlaca düşük olması niçiniyle kırgın olduğu açıklandı.

İdarenin son teklifi ile kendisinin istediği sayı içindeki fark bir çok azalmış bulunmasına karşın imza atmamasının da bundan kaynaklandığı tabir edildi.

Yalçın’ın dünkü görüşmenin akabinde yakın etrafına şunları söylemiş olduği açıklandı:

“ONURUM GURURUM KIRILDI”

“Ben hiç bir vakit parayı sorun yapmadım. O denli olsa öteki teknik yöneticiler üzere idareyle görüşmeleri için avukatlarımı yollar, kontrata ağır hususlar koyardım. Beşiktaş’a gelirken para konuşmadım, artık mi konuşacağım! Lakin bu yaşananlar beni fazlaca üzdü. Onurum, gururum kırıldı. Dönem bitmiş 35 gündür bekletiliyorum. Mobbinge uğradığımı düşünüyorum.”

Beşiktaş’ta teknik yönetici Sergen Yalçın ile lider Ahmet Işık Çebi içinde dün gece geç saatlere kadar süren toplantıdan de olumlu sonuç çıkmadı. İdarenin mevzuyla ilgili bugün açıklama yapması bekleniyor. Çebi, Yalçın’la anlaşamamanın hüznünü yaşadıklarını belirterek, “Ekonomik istikametten tüm imkânlarımızı zorladık ancak maalesef bir sonuç çıkmadı” dedi. Pekala, Çebi ile Yalçın içindeki görüşmelerde birinci günden itibaren neler yaşandı? Artık 2 hafta önceye dönelim ve Çebi ile asbaşkan Emre kocadağ’ın Yalçın’la yaptığı kısa görüşmede konuşulanları anlatalım…

– Ahmet Işık Çebi: Kulübümüzün ortasında bulunduğu durum ortada. Harcama limitimiz az. Bu niçinle yıllık 12 milyon TL öneriyoruz. Sen ne istersin?

– Sergen Yalçın: Liderim, ben para konuşmam. Hakkım olan parayı istiyorum.

– Ahmet Işık Çebi: Senin kafandan geçen sayı nedir?

– Sergen Yalçın: 30 milyon TL…

– Ahmet Işık Çebi: Bu imkansız.

– Sergen Yalçın: Liderim bir forvet alacağız, fiyatı 3 milyon Euro. Nasıl vereceksiniz?

– Ahmet Işık Çebi: O kadar para vermeyiz.

– Sergen Yalçın: sonucunıza saygılıyım. Kamuoyu önünde çıkıp açıklama yapalım. Siz anlaşamadığınızı belirtin. Ben de dinleneyim.

– Ahmet Parıltı Çebi: Bakarız, düşünürüz.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK

İki hafta evvel gerçekleşen bu görüşmenin akabinde taraflar dün yine bir ortaya geldi. Lider Ahmet Parıltı Çebi, Sergen Yalçın’a evvel 20 milyon TL teklif etti. Yalçın olumsuz cevap verince sayı 25 milyon TL’ye yükseltildi. Fakat Yalçın bir daha ikna olmayınca toplantı bitmiş oldurildi.

Taraftarların heyecanla ve kaygıyla takip ettiği görüşmelerde muahede sağlanamaması üzerine topluluğun kimi önde gelen isimlerinin devreye girdiği öğrenildi. Beşiktaş İdaresi ile teknik yönetici Sergen Yalçın içindeki yeni kontrat görüşmelerine bugün de devam edilmesi ve kesin bir sonuca varılması bekleniyor.