Servet Çetin, Szalai ve Kim Min Jae’yi eleştirdi

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Hem Fenerbahçe’de hem Galatasaray’da forma giyen, Harika Lig’de toplam 4 defa şampiyonluk sevinci yaşayan ve 59 sefer A Ulusal grup forması giyen Servet Çetin, Ajansspor’a verdiği röportaj’da çarpıcı sözler kullandı.

– Futbola nasıl başladınız?

Mahallemizde Baki abi isminde biri vardı. Kartalspor’un alt yapı seçmelerine götürdü. Beni beğendiler. Ancak o periyot Kartalspor’un tesisleri tadilatta olduğu için Cevizli’de egzersiz yapıyorlardı. Benim de Cevizli’ye trenle gidip gelmem lazımdı. Ancak param olmadığı için trene kaçak binmem gerekiyordu. Korktum ve gitmek istemedim. Benden bir sene daha sonra biraderim İrfan, Kartalspor’a yazıldı. Oranın lisanslı futbolcusu oldu. Tadilat bitmişti ve Kartal’da antrenman yapmaya başlamışlardı. Bir gün kardeşim İrfan’ın hocası meskene telefon açtı. ‘Bugün hazırlık maçımız var. İrfan konutta mi?’ diye sordu. ‘Yok’ dedim. ‘Peki sen top oynamasını biliyor musun’ dedi. Ben de ‘Evet’ diye karşılık verdim. O gün maça gittim ve oynadım. Beni tekrar beğendiler. bir süre daha sonra da Kartalspor’un lisanslı oyuncusu oldum.

“MAHALLE MAÇLARINDA GOLLER BENDEN SORULURDU”

-Futbola başladığınızda mevkii olarak bir daha stoper miydiniz?

Mahalle gruplarında oynarken forvettim. Lakin o denli bu biçimde forvet değil. Hareketli, çabuk, gol vuruşları düzgün olan bir oyuncuydum. daha sonra boyum ve fiziğim birden gelişince evvel sağ bek daha sonra da stopere kaydım.

“KİMSEYİ İDOL OLARAK GÖRMEDİM”

-İdolünüz yahut hayran olduğunuz bir futbolcu var mıydı?

Futbol hayatımda kimseyi idol olarak görmedim. Doğal ki beğendiğim, takdir ettiğim oyuncular vardı lakin onlar üzere olamayacağım için idolüm yoktu. Her vakit kendimi geliştirip bir yerlere gelmeye çalıştım.

“SADECE MARCAO UYGUN, ÖBÜRLERİ SIRADAN”

-Şu anda üç büyüklerde oynayan stoperlerden hangilerini beğeniyorsunuz? Bilhassa Fenerbahçeli Atilla Szalai ve Kim Min Jae için yorumunuzu merak ediyorum.

İkisini de beğenmiyorum. Tıpkı biçimde Beşiktaş ’ın stoperlerini beğenmiyorum. Galatasaray’daki Marcao uygun. Öbürleri bana nazaran oraların oyuncuları değil. Bu gruplara daha âlâ stoperler alınabilir.

“SZALAİ VE KİM STOPERSE, LUGANO NEYDİ?”

-Szalai ve Kim’e Avrupa’dan teklifler var ama…