Sinan Gümüş: Tüm teklifleri Antalyaspor için reddettim

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Antalyaspor’un orta transfer periyodunun son günü Fenerbahçe’den takımına dahil ettiği 28 yaşındaki kanat oyuncusu Sinan Gümüş, kulüp mecmuasının mart ayı sayısına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Stuttgart’la mukavelesi bittikten daha sonra Galatasaray’a geldiğini tabir eden Sinan Gümüş, “Stuttgart da profesyonel bir mukavele hazırlıyordu fakat oradaki adımlarım biraz daha yavaş olacaktı. A grup formasını giymem gecikecek üzere gözüküyordu. Lakin Galatasaray’da A grup antrenmanlarına çıkmam daha süratli olacaktı. O niçinle Türkiye’yi tercih ettim. aslına bakarsanız daha sonrasında kendimi geliştirme açısından da epey gerçek bir karar verdiğimi düşünüyorum. Birinci maçım da Türkiye kupası maçıydı. A2 ekipte epey gol attığım ve dikkat çekmeye başladığım için herkes o günkü performansımı merak ediyordu. Balçova Yaşamspor’la oynuyorduk ve maçı 9-1 üzere farklı bir skorla kazandık. O gollerden birini de ben attım. Golden daha sonra o kadar keyifli oldum ki gözyaşlarımı tutamamıştım.” formunda konuştu.

“ANTALYASPOR’A GELDİĞİM İÇİN MUTLUYUM”

Antalyaspor’da kiralık periyodunun akabinde yeniden Genoa’ya dönen ve çabucak sonrasında Fenerbahçe’ye transfer olduğunu aktaran Gümüş, bu dönemin orta transfer devrinde yine Antalyaspor’a geldiği için memnun olduğunu kaydetti.

Gümüş, “Aslında takım dışı kaldıktan daha sonra da hayli teklif aldım lakin ben hepsini reddettim ve Antalyaspor’a geri dönmek istediğimi her vakit söylemiş oldum. Alışılmış süreç biraz uzadı. Zira karar yalnızca bana bağlı değildi. Neredeyse son saatte transferim muhakkak oldu. Çabucak apar topar imzaları attık ve sonraki gün Antalya’ya geldim. Burada herkesi tanıyordum, kenti biliyordum. Geçmişte de Antalya’da fazlaca memnun olmuştum. Hatta ailem de fazlaca seviyor burayı. aslına bakarsan birinci geldiğim altı-yedi ayda herkese neler yapabileceğimi kanıtlamıştım. bir daha birebirini kanıtlamak istiyorum. Bu dönem için evvela fit olmak, grupla bu güç durumdan çıkmak, ligde kalmak ve inşallah önümüzdeki dönem Antalyaspor’u hak ettiği noktalara getirmek istiyorum. Ayrıyeten ferdî amaçlarımdan biri de en kısa vakitte Türk Ulusal Takımı’na çağrılmak. Bence bu kent, hoş futbolu, üst sıraları, galibiyetleri hak ediyor. Bunun için de en çok taraftarımıza muhtaçlığımız var. Karagümrük maçında inanılmaz bir dayanak vardı. Onların bu gücüyle tüm problemleri aşacağımızdan kuşkuları olmasın.” dedi.