Şota’nın golü Acun Ilıcalı’yı şaşırttı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’nin teknik yöneticisi Şota Arvaledze, Tivibu Spor’a açıklamalarda bulundu. Uğurcan Çakır’dan Burak Yılmaz’a kadar birfazlaca bahse değinen tecrübeli hoca, Acun Ilıcalı’yla olan bir anısını da anlattı.

Hull City ile ilgili açıklamasında Şota, “Teke tek maçlara bakacak olursak biraz daha fazla puan alabilirdik. Ancak 4 hafta kala ligde kalmayı garantiledik. Matematiksel olarak bize yetişemiyorlar, bu bize lüks ve vakit veriyor. Maalesef idman vakti yok. Salı ve Cumartesi oynuyoruz. Biliyorsunuz ligde 46 maç ve artı kupalar var.

“Acun’la bir arada taraftar iki katına çıktı”

Heyecan veren bir lig. Listeye bakarsanız en az 10 Premier Lig kulübü oynuyor. Uzun vakit içinderda ligde kalan büyük kulüpler. Her hafta 30-35 bin seyirci oluyor. Birinci ligde çalışıyor üzere hissetmiyorsunuz. Çok çabuk ve epey sert bir lig. Oyun süratli olsun diye sertliğe de müsaade veriyorlar. Hoş bir deneyim benim için, memnunum. İngiliz taraftarı biliyorsunuz epey sabırlı, kulüp sahipleri de o denli Türkiye’ye ve öbür ülkelere nazaran. Bizim seyircimiz epey sakin, futbolcuları hayli seviyorlar. Bir orta baya maç kazanamadık fakat 16, 18 bin taraftar geliyordu. Acun almadan evvel ortalama 7 bine oynuyorduk artık iki katı, bir daha de şu an dolu olmasa da baya taraftar geliyor.

Acun, International (uluslararası) bir insan. Her gelişte taraftarlarıyla, futbolcularla hayli kolay elektrik ve güç alışı oluyor. Bu herkes için fazlaca düzgün. Onun bu yeteneği bize epey yardımcı olacaktır.

“Premier Lig’e çıkacağız”

Herkes play-off’a girmek ve Premier Lig’de olmak ister. Bu kulüp 5 sefer Premier Lig’de oynadı. Bir başarısı var. Oynayan bütün kulüpler daima bunun için ileriye bakıyor. Bizim de birinci istediğimiz budur. Her sene bir amaç koyacağız. Acun lider da bunu herkesten daha uygun anlıyor. Gayeye ne kadar çabuk, ne kadar erken buluşmak gerekiyorsa bunu yapmaya çalışacağız. Kolay iş değil lakin umarım herkes bir arada çalışırken buna inanıyoruz ki Premier Lig’e çıkacağız.” dedi.

“Acun golü 20-30 sene evvel attım sandı”

Rangers’ın veteranlar maçında forma giydiğini ve attığı golü Acun Ilıcalı’ya ileti olarak gönderdiğini belirten Şota, “Ben kimi vakit inanamıyorum. Rangers kulübü her hafta 3 maç oynuyor. 45 bin taraftar geldi. Ben gol attım, olağanda kimse sevinmiyordu. Bu kadar sesli, bu kadar güç… Güya birinci defa gol gördüler. Bunu bulamayız. O golü Acun’a attım. O da oradan yazdı, “ne oldu, berbat gol değil” diye. Zannetti ki 20-30 sene evvelki atılan gol. O da düşünüyor ki bunu bana niçin atıyor sanki. Ben de dedim ki, ‘Bu golü dün attım, 50 yaşındayım’, O da, ‘yok ya’ dedi” sözlerini kullandı.