Soyer: Adım adım iktidara yaklaşıyoruz

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,639
0
36
Soyer: Adım adım iktidara yaklaşıyoruz
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, CHP İzmir Vilayet Başkanlığı tarafınca düzenlenen birlik ve dayanışma yemeğine katıldı. Fuar İzmir’deki tertipte Lider Tunç Soyer’in yanı sıra CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Doç. Dr. Selin Sayek Böke, Genel Lider yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Yüksel Taşkın, CHP İzmir Vilayet Lideri Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Özuslu, CHP İzmir milletvekilleri, gençlik ve bayan kolları liderleri, parti meclisi üyeleri, ilçe belediye liderleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları, oda ve derneklerin liderleri ile temsilcileri yer aldı.

Yemekte konuşan Lider Soyer, “Her gün adım adım iktidara yaklaşıyoruz. Bu kadim topraklarda, bu kadim kültürün evlatları olarak epeyce daha hoş bir memleketi daima birlikte kuracağımızı adım üzere biliyorum. Tek yapmamız gereken sıkı sıkıya kenetlenmek, birbirimize sarılmak ve yılmadan yolumuza devam etmek. Bu cennet vatanda ürettiğimiz refahı adil bir halde paylaştıracak iktidarı daima birlikte kuracağız” dedi.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ise dayanışmanın umudun kendisi olduğunu söyleyerek “Umudun neferleri sizlersiniz. Bu buluşma karanlığı aydınlığa çevirecek umudun kendisidir. Biz iktidara geldiğimizde, bu iktidarın kurduğu nizamı değiştireceğiz. Biz şahıs devleti yerine kurumlar üzerinde bir anlayışı inşa edeceğiz. Biz rantçı sistem yerine, üreten ve halktan yana nizam kuracağız. Biz ayrımcılık yerine dayanışmayla güçleneceğiz” diye konuştu.

CHP Örgütü ve Örgüt İdarelerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da İzmirlilerin yıllardır CHP’yi tercih ettiğini belirterek “Bu kentin insanları yapmış olduğumuz hizmetleri görüyorlar” tabirlerini kullandı. Salıcı, “İktidar olacağız, buna inancımız tam. Ancak bir tek arkadaşımızın bile rehavete kapılması bu iktidar gayesini tehlikeye atar” diye konuştu.

CHP Toplumsal Siyasetlerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Yüksel Taşkın ise CHP’nin iktidara yürüdüğüne değinerek “Herkes taşın altına elini koymadan, bu çabaya katılmadan bu kaostan çıkamayacağız. Ben de bu uğraşın ortasında olmak ve daha hoş bir ülke hayaliyle buradayım” dedi.

CHP İzmir Vilayet Lideri Deniz Yücel karalama kampanyalarına karşı vilayet ve ilçe örgütleri olarak Lider Tunç Soyer’in yanında olmaya devam edeceklerini belirterek “Korkuları İzmir halkının, CHP ve Lider Soyer’e olan dayanağının artarak sürmesinden kaynaklanıyor” dedi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri için teşekkür etti.