Stefan Kuntz: Mükemmel oyuncularımızla alanda faal olacağız

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Dünya Kupası Play-Off Yarı Finali’nde Portekiz ile deplasmanda karşılaşacak olan A Ulusal Takım’da Teknik Yönetici Stefan Kuntz, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“ONLARIN DA BİZİM DE KUSURSUZ OYUNCULARIMIZ VAR”

nazaranve geldikten daha sonra geleceğe yönelik çalışmalar yaptıklarını tabir ederek kelamlarına başlayan Alman teknik adam, “nazaranve geldikten daha sonra ortasında bulunduğumuz eleme maçlarına ilaveten geleceğe dönük neler yapabileceğimizi gözlemliyoruz, rakiplere de bakıyoruz. Rakibin durumuna göre konum alıyoruz. Rakibin mükemmel oyuncuları var, bizim de şahane oyuncularımız var. Maç planımız olması gerekiyor. Maç planımızın doğrultusunda hareket etmemiz gerekir. Yarın alanda faal olacağız, rakibin oyunundan epeyce sizin ne yapacağınız değerli. Rakibin oyuncularına tepki göstermemiz gerek. Bunun üzerine çalışacağız” dedi.

“PORTEKİZ’İN SIRBİSTAN HEZİMETİ GEÇMİŞTE KALDI”

Portekiz’in son dakika golüyle Sırbistan’a mağlup olmasıyla ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Kuntz, “bahsetmiş olduğuniz maçı düşündüğünüz vakit futbol için uzun bir süre geçti. Üzerinden vakit geçti, futbolda günlük düşünmek gerek. Futbolda biraz da baht gerek. Tüm oyuncuların tıpkı anda âlâ oynaması gerek. Fernando Santos 8 yıldır Portekiz’de bakılırsav yapıyor, benim daha 8 ayım olmadı. Ben de bu biçimde bir şey başarmak isterim hoca olarak. Kendisi fazlaca tecrübeli bir hoca. Grubu nasıl yöneteceğini, bu biçimde durumlardan nasıl çıkacağını bilen birisi. Geçmişle hayli fazla yaşamadığımı, bugüne bakmak istediğimi biliyorsunuz” açıklamasını yaptı.

“DAYANIKLI BİR KADRO OLUŞTURMAK İSTİYORUM”

A Ulusal Takım’ın kuvvetli çabalara dayanabilen bir kadro olması için çalıştıklarını söyleyen Kuntz, “bu biçimdesine kuvvetli çabalara dayanabilen bir grup oluşturmak istiyorum. Büyük ekiplere karşı çaba edebilme potansiyeline sahip bir ekibimiz olduğuna iniyorum. Tek ayaklı maç oynanacak. Ronaldo’dan bahsediyorsunuz ancak 11 oyuncu alana çıkacaklar. Hepsi kusursuz mesleği olan oyuncular. Savunmacılarımızın da bu kuvvetli gayrete hazır olduğuna inanıyorum” dedi.

“RAKİBİN OYUNCU EKSİKLİĞİ, BİZE AVANTAJ DEĞİL”

Portekiz’de Covid-19 testi müspet çıkan Pepe’nin yanı sıra sakatlıkları niçiniyle takımdan çıkarılan Ruben Neves ve kaleci Anthoni Lopes’in yokluklarının A Ulusal Ekip için avantaj olduğunu düşünmediğini söyleyen Alman teknik adam, “Almanya Ümit Mili Grubu Teknik Yöneticisi olarak Avrupa Şampiyonası’nda Portekiz’le final oynadım. Ne kadar maça tutunduklarını biliyorum. Bir oyuncu oynamıyor formda olan, onların yerine oynanan oyuncular daha düzgün performans gösterebiliyor. O yüzden katiyetle Portekiz’de 3 oyuncunun olmaması bizim için avantaj değildir diye düşünüyorum” dedi.

“PENALTILARI OYUNCULARA BIRAKACAĞIM”

Kuntz, maçın penaltılara gitme ihtimaline rağmen, oyunculara penaltı çalıştırıp çalıştırmadığı sorusuna ise “Hayır bunu oyunculara bırakacağım. Takdir edersiniz ki seri penaltı atışlarında yaşanan gerilimin gibisi olmayacaktır” diye konuştu.

MERİH, RONALDO’YA KARŞI

Stefan Kuntz son olarak Merih’in eski kadro arkadaşı Ronaldo’ya karşı oynayacağı için memnun olduğunu tabir ederken, Portekiz Teknik Yöneticisi Fernando Santos’un da Hakan Çalhanoğlu hakkındaki olumlu yorumları için “Kendisine katılıyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.