Sumudica: Bu ligde işler berbat gidince çabucak hoca değişiyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Muhteşem Lig takımlarından Yeni Malatyaspor, ligin 10’uncu haftasında alanında Altay’ı 2-1 mağlup ederek, ligde 4’üncü galibiyetini aldı.

Sarı-siyahlı grup, ligin 11’inci haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşacağı maçın hazırlıklarına Nurettin Soykan Tesisleri’nde devam etti.

Antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Marius Sumudica, Altay maçında galip geldikleri için memnun olduklarını ve artık o maçı unuttuklarını belirterek, “Şimdi sırada Kasımpaşa maçı var. Ben ve grubum kazandığımız karşılaşmalardaki tıpkı duyguyu futbolculara vermek için çalışıyoruz.

“TAKIMIMI HİÇBİR VAKİT birlikteLİK İÇİN HAZIRLAMAM”

Bütün hocaların niyetleri birebirdir. Benimde o denli hayli maç kazanıp az maç kaybetmek. İstanbul’a Kasımpaşa karşısında mücadele etmek için gidiyoruz. Maçı kaybetmememiz hayli kıymetli.

Asgarî 1 puan almamız gerekiyor. Tabi bu şu manaya gelmiyor; kadromu hiç bir vakit birliktelik elde etmesi için hazırlamam. esasen birlikteliğe hazırlanırsanız bu maçı kaybedersiniz. Biz oraya maçı almaya gidiyoruz. Çaba vermeye gidiyoruz. Gayemiz galibiyet.”
dedi.

“BİR AİLE OLMAYA ÇALIŞTIK”

Rumen çalıştırıcı, buraya geldiğinde fazlaca düzgün bir oyuncu kümesiyle karşılaştığını tabir ederek, “Bir aile olmaya çalıştık. Yalnızca benim takımım ve futbolcular değil, kulüp çalışanları da dâhil. Ayrıyeten buna taraftarlar da dahil. Âlâ bir aile olmaya çalıştık. Kaliteli bir iş yaratmaya çalışıyoruz.

Şayet bir gemide birebir tarafa yanlışsız hareket ediyorsanız muvaffakiyet gelir. Farklı taraflara yanlışsız hareket edenler olursa hiç bir muvaffakiyet gelmez. Büyük ekipler da maç kaybedebiliyor.

Dünyanın en yeterli ekipleri bile kaybedebiliyor. Fakat umarım bu bizim için yakın vakitte geçerli olmayacak. Bunun üzerine çalışacağız. Taraftarlara, futbolculara ve çalışanlara inanç aşılamaya çalışıyoruz. Bu özgüvenle yolumuza devam edeceğiz”
halinde konuştu.

“BU LİG FAZLA SABIR GÖSTERMİYOR”

Türkiye liginin hayli güç bir lig olduğunu kaydeden Sumudica, “Bunu kendi ülkemde de konuştuğum vakit söylüyorum. Ayrıyeten bu lig fazla sabır gösterilebilen bir lig değil. Şayet 4-5 maç işler âlâ gitmiyorsa çabucak hoca değişikliğine gidiliyor.

Bu tabi ki âlâ bir şey değil. Malatyaspor’a geldiğim vakit yemin ettiğim şeyler var. Yeterli sonuçlar almak istiyorum. Ben Malatya kümede kalma uğraşı vermek için gelmedim. Üst üste maçlar kazanarak ligi en güzel pozisyonda bitirebilmek için yemin ettik. Umarım bunu daima birlikte başaracağız”
diye konuştu.