Tahir Kıran: Galatasaray maçında grubu alandan çekmeliydim

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Mehmet Cengiz Tesisleri’nde idman ziyaretinde bulunan Rizespor Kulüp Lideri Tahir Kıran, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Geçen hafta oynanan Galatasaray maçı ve bir daha sonraki müsabakasında konut sahipliği yapacakları Giresunspor maçı hakkında açıklamalarda bulunan Kıran, hakem kararlarıyla Rizespor’a bir operasyon düzenlendiğini vurgulayarak, Giresunspor müsabakasında pak bir karşılaşmaya çıkmak istediklerini tabir etti.

Galatasaray maçı hakkında gelen soruyu yanıtlayan Rizespor Lideri Tahir Kıran, “Galatasaray maçındaki kararları tartışmaya gerek yok. Tartışılacak bir karar yok. Ben aslına bakarsanız grubu niye alandan çekmedim nitekim pişman oldum. Türk futbolunda bu biçimde bir rezalet tekrar da görülmez. Artık o maçı bırakalım diye düşünüyorum. Yaşananlar yaşandı. Olağan ki Futbol federasyonu bir yaptırım yapacaktır. Sonuçta bu insanların emeğini çalmak kolay iş değil. Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK gereğini yapacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

“TÜRK FUTBOLUNDA BÜYÜK BİR ZELZELE OLACAK”

Yaşanan ezalar düzeltilmezse Türk futbolunda büyük bir sarsıntı yaşanacağını söyleyen Kıran, “Biz 24 haftadır bağırıyoruz. 24 haftadır Rizespor kulübüne operasyon yapılıyor. İnşallah bitecek diye düşünüyoruz. Bitmezse gerçekten düşünce var. Bir ekibin üzerine bu kadar oynanmaz. Ancak ben bunun sebeplerini biliyorum. Bunun sebeplerini çözdüm. Neyin nereden geldiğini güzel biliyorum. Onlara bir vakit tanıyorum. Bu durumu düzelttiler düzelttiler, şayet düzeltmezlerse Türk futbolunda büyük bir sarsıntı yaşanacak” sözlerini kullandı.

“KİMSE HAİNLİK DAMGASINI YEMEK İSTEMEZ”

Rizespor’a yapılanların yayın organlarında tartışılmadığının yanlış olduğunu bildiren Tahir Kıran, “O penaltı gerçek mu, bu penaltı hakikat mu diye konuşmaya artık gerek yok. Bizim maçlarımızı aslına bakarsan bir canlı yayında yayınlıyorlar, bir de maçtan daha sonra bir sefer yayınlıyorlar. Ne bir durum konuşuluyor ne bir karar konuşuluyor. Örneğin Galatasaray maçında Gedson’un kaval kemiğine adam kramponun tabanıyla basıyor, bilakis karar veriliyor. Bunu imgelere dahi koymuyorlar. Çok enteresan işler oluyor. Lakin Galatasaray’ı kurtarmak için bunlara gerek yok. Galatasaray kendini kurtarır. Hak eden kazansın. Ancak artık memleketine, vatanına beşerler hizmet etsin. Memleketine, vatanına hizmet etmeyenler de benim için haindir. Kimse hainlik damgasını yemek istemez. Herkes akıllı olsun.” biçiminde konuştu.