Tanju Çolak’tan Fatih Terim kelamları

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Haber Küresel ekranlarında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programına katılan eski ulusal futbolcu Tanju Çolak çarpıcı sözleriyle gündeme oturdu.

Tanju Çolak, eski Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim ile yaşadığı dertlere değinerek, “Fatih Terim bana göre Türkiye’nin en güzel teknik yöneticisi. O, bir idol ancak bırakması gerekiyor artık. Artık, kâfi. Kaç yıldır teknik yöneticilik yapıyor. Şenol Güneş’in, Fatih Terim’in hangi teknik yöneticisi çıkardığını gördün. Çıkarmıyorlar, müsaade vermiyorlar. Yeni kuşaklara gereksinim var. Teknolojiyi bilen. O kadar değerli ki. Fatih Terim’le aram fazlaca düzgün değil Ben Teknik yöneticilik sertifikamı aldım, Terim’e mektup yazdım. Ret geldi. Bir ay yanında staj yapayım dedim, kabul etmedi.

“Bu sevgi Fatih Hoca’yı rahatsız eder”

Baktım beni istemiyor, Ünal Karamam ümit ulusala geçti ben de Merhum Cemal Aydın’ı aradım ve bir hafta ortasında kadronun hocası oldum. Gündüz Tekin Onay’la caminin yanından geçiyoruz, herkes beni selamlıyor. Şaşırıyor, Gündüz ağabey. Otobüs geldi yanımızda durdu, hükümdarım dedi, yollar sana açık. Biz hocamla geçtik bankaya geldik. 3 dakikada çözdüm. ‘Oğlum bu nasıl bir sevgi?’ dedi. Oğlum, dedi, senin buradaki ömrün en çok 2 ay. Bu sevgi, Fatih hocayı rahatsız eder dedi.” diye konuştu.

“Uçak düşsün diye dua ettim”

Fatih Terim ile ortasının uygun olmadığını belirten Çolak, “Antalya’daki teknik yöneticiler seminerine giderken, Fatih Terim, Haluk Ulusoy, Metin ve Oğuz’la uçağa bindim. Başladım dua etmeye. Uçak düşsün de Türkiye kurtulsun diye. Uçak düşmedi. Uçaktan indik. Bir araç geldi, dördü bindi beni otomobile almadılar. Ağladım. Avrupa gol hükümdarı bana yapıyorlar bunu. Bana yapılıyorsa herkese yapılır bu.” tabirlerini kullandı.