Türkiye Halter Federasyonu başkanlığına Talat Ünlü seçildi

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
The Green Park Otel’deki 5. Olağan Genel ve Mali Kurul’da, başkanlık divanının oluşturulmasının akabinde gündem okunarak oylandı.

Faaliyet ve kontrol raporlarının ibra edildiği genel heyette, 2021-2022 yılı kestirimi bütçeleri ile faaliyet programı görüşülerek karara bağlandı.

“Külüplerin iki yıl üst üste katıldıkları Türkiye şampiyonalarından aldıkları puanlara göre üye sayılarının 6’dan 4’e düşürülmesi” teklifi, delegelerin onayına sunuldu. Genel konseyde teklifin oylanması sırasında kısa müddetli gerginlik yaşandı. Teklif delegelerin oylarıyla reddedildi.

TALAT ÜNLÜ, 108 OY İLE LİDER SEÇİLDİ

Genel heyette başkanlık için Bünyamin Sezer, Halil Keyifli, Orhan Boltürk, Ömer Öztürk, Talat Ünlü ve mevcut lider Tamer Taşpınar aday oldu.

Halil Memnun ve Ömer Öztürk’ün, başkanlık divanına verdikleri dilekçelerle adaylıktan çekildiği belirtildi.

Genel şurada kullanılan 267 oyun 4’ü geçersiz sayıldı, bu oyların 108’ini alan Talat Ünlü yeni lider seçildi. Başka adaylardan federasyonun evvelki lideri Tamer Taşpınar 98 oy, Bünyamin Sezer 46 oy, Orhan Boltürk de 11 oy aldı.

Talat Ünlü, başkanlığındaki federasyonun idare konseyi, Ömer Öztürk, İlker Özkan, Taner Sağır, Yasin Arslan, Ebu Bekir Ayaz, Murat Coşkun, Mahmut Okur, Muammer Özbey, Hakan Cihat Aydın, Yaşar Sağlam, Necati Kılıç, Mehmet Doğanay, Ahmet Özer ve Ali Özkan’dan oluştu.

TALAT ÜNLÜ: 43 YILDIR HALTERE HİZMET EDİYORUM

Başkanlığa seçilen Talat Ünlü, yaptığı konuşmada, 43 yıldır haltere hizmet ettiğini belirterek, “Bundan daha sonra da yönetici olarak hizmet etmeyi nasip eden Allah’a şükürler olsun. Sayın liderimiz Tamer Taşpınar ve idare heyeti üyelerine bugüne kadar haltere vermiş oldukları hizmetler için teşekkür ediyorum. Bugüne kadar haltere katkı yapmış bütün federasyon liderlerine başka ayrı teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Bu bayrağı pahalı büyüklerinden devraldıklarını lisana getiren Talat Ünlü, “Halterin çekmiş olduğu problemler, gelecek senelerda inşallah hiç bir biçimde önümüze çıkmayacak. Bunun için çalışacağız. Başta sporu seven Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’na epeyce teşekkür ediyorum. İnşallah bundan daha sonra Türk halterini daima bir arada el ele en hoş biçimde hak ettiği yerlere taşırız.” diye konuştu.

Evvelki lider Tamer Taşpınar ise 9 yıl mühletle haltere hizmet ettiklerini aktararak, “Çok yeterli şeyler yaptığımıza inanıyorum. Aldığımız noktadan fersah fersah yükseklere çıkarttık. Bu iş kısmet sıkıntısı. Benim rahat olduğum bir husus var, federasyonun hiç borcu yok. Tertemiz bir federasyon bırakıyorum. Her türlü tertemiz, teftişlerini geçirmiş, pırıl pırıl bir federasyon bırakıyorum. Muvaffakiyet tablosu, çıtası da hayli üstte. Onun için memnunum. Bize kısmet oldu. Tesislerin sayısını ne kadar arttırdığımıza, konfor derecesini nerelere getirdiğimize sizler şahitsiniz. Herkese bir katkımız olmuştur, helal olsun. Yeni gelen arkadaşıma muvaffakiyetler diliyorum. Pak ve başarılı bir federasyon bırakmanın memnunluğu içerisindeyim.” halinde konuştu.