Vitor Pereira: Alanda hayli âlâ iki karakter gördüm

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
UEFA Avrupa Ligi play-off çeşidi birinci maçında Fenerbahçe konutunda HJK Helsinki’yi 1-0 mağlup etti.

Maçın akabinde basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, basın toplantısına genç futbolcular Arda Güler ve Muhammed Gümüşkaya ile geldi.

“SAHADA ÇOK YETERLİ İKİ KARAKTER GÖRDÜM”

görüşmede gururlu olduğunu tabir eden Portekizli teknik adam, ”Tabi ki fazlaca gururluyum bugün sahiden alanda fazlaca güzel iki karakter gördüm. Güç olmayan bir maçtı genç oyuncularımız epeyce kaliteli bir oyun sergilediler. bu biçimdesine bir maçta sorunsuz oynadılar deneyimli oyuncuların içinde. Tecrübelilerde epey yeterliydi. Hafta boyunca hakikaten çok çalıştılar kendilerine inanıyorlar. Muhammed fazlaca kaliteli bir gol attı. Nitekim hayli memnunum. Onlar genç oldukları için değil kaliteli ve karakterli oldukları için oynadılar” dedi.

“TÜRK FUTBOLU İÇİN KIYMETLİ OYUNCU OLACAKLAR”

Bugün alanda yer alan genç futbolcular Muhammed Gümüşkaya ve Arda Güler ile ilgili konuşan Pereira, sözlerini kullandı.

“YOLUN YARISINDAYIZ”

HJK Helsinki’nin oyun planına ve kendi sistemlerine değinen Portekizli teknik adam, ”bu biçimdesine kapalı kompakt oynayan kadrolara karşı oynamak kolay değil. Sabırlı olmanız gerekiyor boşlukları bulmak için. Devre içinde bu boşlukları bulabilmek için neler yapmamız gerektiğini anlattık ve ikinci yarı bunun yansımalarını gördük. Bana kupalar kazandıran fazlaca maç oynadık fakat bu maçında benim ömrümde özel bir yeri olacak. Birinci maç bitti yolun yarısındayız. 1-0’lık skor Finlandiya’da daha epeyce çalışmamız manasına gelecek. Oyuncuların alanda koyduğu karakterden hayli mutluyum. Deneyimlilerin performansı ve gençlerin karakterinden mutluyum. Taraftarla gurur duyuyorum. Topluluk kadro ve taraftar olarak fazlaca hoş bir ruh ortaya koydular zorlukların üstesinden gelebilmek için. Dönemin başı hayli sakatlık yaşadık. Bu da elimizdeki opsiyonları azalttı. Grup ruhu ve taraftarların kattığı ruhla bunların üstesinden gelmeyi becerebildik. Taraftarlarımız bize epeyce yardımcı oldular. Bugün ortaya koyulan ruh ve bu kadar zorlukla karşılaşırsa karşılarsın karakter göstermenin alana yansımasıydı” biçiminde konuştu.

Son olarak Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Pereira, sakatlanarak oyundan çıkan İrfan Can Kahveci ve Filip Novak’ın sıhhat durumlarının yarın çekilecek MR daha sonrasında netleşeceğini belirtti.

“ÇOK MUTLUYUM”

Fenerbahçe’nin galibiyet golünü atan 20 yaşındaki futbolcu Muhammed Gümüşkaya, ”Ben Fenerbahçe’de doğdum. Benim hayallerim burada senelerca forma giymek. Bugün gol atmak bana nasip oldu, fazlaca memnunum. Bunu kadro arkadaşlarım ailem ve arkadaşlarımla paylaşacağım. Yarın, bugün attığım gol benim için burada kalacak ve daha fazla çalışmaya devam edeceğim. Kendimi geliştirmek zorundayım. Bugün bugünde kaldı, yarın yeni bir gün, yeni maçlar ve gayeler başlıyor” tabirlerini kullandı.

“ÇOCUKLUKTAN BERİ TOPUN BAŞINA GEÇMEK İSTİYORDUM”

Fenerbahçe formasıyla Avrupa maçında alana çıkan 16 yaşındaki Arda Güler, ”Hocama epey teşekkür ederim baht verdiği için. Beni yetiştiren aileme ve Fenerbahçe taraftarına teşekkür ederim. Çocukluktan beri o frikikte o topun başına geçmek istiyordum. Geçtim lakin olmadı. Büyüdükçe küçülmemiz lazım ve altyapıda kardeşlerimiz bizim üzere alana çıksın. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.