Vitor Pereira’nın idman metodları tartışılıyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe’de son 1 ayda 10 futbolcu aşağı-yukarı emsal yerlerden sakatlanınca bu durum taraftarın da dikkatini çekti.

İDMANLARI TENKİT ALIYOR

Sarı-lacivertli taraftarlar, Vİtor Pereira’nın oynattığı oyundan şimdilik mutlu olsalar da sakatlanmaların idman metodlarından kaynaklandığını düşünüyor.

Bilhassa yumuşak doku sakatlıklarının son devirde artmasıyla bu manada tenkitler alan Pereira’nın İrfan Can Kahveci ve Marcel Tisserand‘ın da 3’er hafta sakatlanmasından daha sonra bu manada sert tenkitlere maruz kaldığı görülüyor.

2015’TE TENKİTLER YANIT VERMİŞTİ

Fenerbahçe’ye daha evvel geldiğinde de misal problemler yaşayan Pereira, dönem öncesi yüklemeleri âlâ yapmadığı ve idmanlarının yanlış olduğu biçimindeki tenkitlere de 6 sene evvel şu yanıtı vermişti:

“BENİM İDMAN METODUM KUPALAR KAZANDIRIR”

”yaşamımda bugüne kadar kaç tane dönem öncesi periyot geçirdiğimi biliyor musunuz? 15 civarı. Her hocanın kendi idman metoldarı vardır. Benim idman metodum kupalar kazandıran metod. ben bugüne kadar bu biçimde çalışarak başarılı oldum. Muvaffakiyete ulaşmanın pekfazlaca yolu vardır. Benim çalışma tarzım bana muvaffakiyet getirdi. hiç bir sakatlık önemli değil. Oyuncularımız epeyce büyük sakatlıklar geçirmiyor. Benim görüşüm bu türlü. Benim idmanlarım ağır geçer.

“ÖNCEKİ İDMAN METODUNDAN BU METODA GEÇMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Bu duruma alışık olmayan futbolcularımın kasık bölgesine yük binmiş olabilir. Topa sahip olmayan kadro ne yapmalıysa biz bunu yapıyoruz. Oyuncularımı daha evvelki idman metodundan bu metoda geçmeye çalışıyor. Çok fazla son vuruş çalışması yapıyoruz ve kasık bölgesinin zorlanmasını doğal buluyorum.

“SAHANIN ETRAFINDA KOŞMAK YOK, BU BİTTİ ARTIK”

Dönem öncesi çalışmalarla bu sakatlıkların alakası yok. bir evvelki senelerda koşu ve topsuz idman yapamaya alışıklardı ancak bu bende birebir değil. Dünya çapında fazlaca güzel hocaların metodlarını biliyorum ve hiç birinde sahanın etrafında koşmak yok. Bu bitti artık. Lakin her insanın fikrine hürmet duyuyorum. Kimsenin işi yanlıştır demiyorum fakat bana sonuç verdi.

“18 YIL EĞİTİM ALDIM”

18 yıl spor konusunda eğitim aldım. Spor konusunda lisan almak için 18 yıl eğitim gördüm. Fizyoloji, anatomi ve biyomekanik okudum. Üniversitede senelerca eğitim aldım. Tüm yardımcılarım üniversitelerde ders verdi. Kendimle ilgili konuşmayı sevmem fakat bunu belirtmeliyim, idman metodum son 4 yılda 3 lig şampiyonluğu ve biroldukca kupa kazandırdırdı. Bu metodun gerçek olduğunu ısplatlayacak kâfi randıman var. Tahminen daha az son vuruş idmanı yapmalıydık fakat bu metod sizi yanlışsız yola gdolayıyor.”

İDMAN METODLARINI GÖZDEN GEÇİREBİLİR

Vitor Pereira’nın yaptırdığı idman konusunda katı kuralları olduğu bilinse de her hafta çıkan yumuşak doku sakatlıkları yüzünden kimi değişiklikler yapması kaçınılmaz gözüküyor.

Fenerbahçe’de sakatlıklar erken başladı – HABERİ