Yaşar Kemal Uğurlu, Trabzonspor maçıyla ilgili konuştu

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Süper Lig’in 34. haftasında önder Trabzonspor, deplasmanda Adana Demirspor ile karşı karşıya geldi.

Mücadeleyi 3-1 kazanan bordo-mavililer, şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etti.

Ancak müsabakada hakem Yaşar Kemal Uğurlu’nun kararları bir çok tartışma yarattı.

Konuya dair, TV100’de yorumculuk yapan Deniz Ateş Bitnel’e konuşan Uğurlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Trabzon’a cenaze için gittim”

Yaşar Kemal Uğurlu açıklamasında, “Ben Trabzon’a geçtiğimiz ay cenaze ötürüsıyla gittim. Çok sevdiğim bir abimin babasının cenazesine gittim. 29 Mart tarihiydi. Ben Trabzon’a bu hafta gitmişim üzere gösterip beni zan altında bırakan kişiyi gördüğüm yerde bunun hesabını soracağım. Bir de bu insanın tuttuğu oruçlar kabul mu olacak?

“Maç günü oğlum hastaneye kaldırıldı”

Maç günü oğlum hastaneye kaldırıldı. Şu anda da hastanede aslına bakarsan. Ameliyat olacak. Maç günü maçı geri iade edemezdim. Türk futbolunun ve ortasında bulunduğu kaotik ortamın daha fazla tartışmalara niçiniyet vermemesi ismine bunu yapamazdım.” dedi.

“Penaltıyı öbür açıdan görsem vermezdim”

Ayrıca hakem Uğurlu “Edin Visca’nın penaltısında benim baktığım açıdan Simon Mecnun itti olarak gördüm. Öbür açıdan ben de görsem vermezdim esasen. VAR da müdahale etmedi. Birinci yarının sonuna 6 dakika ekleyip 4 dakikada bitirmemin niçini de aklımın oğlumda olması.” sözlerini kullandı.