Zahmetim Doğan’ın son itirazına da ret geldi

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,642
0
36
Zahmetim Doğan’ın son itirazına da ret geldi
Adana’da Zahmetim Doğan, 2013’te evlendiği 1 çocuğunun babası Hasan Karabulut’u, şiddet gördüğü ve kendisini fuhşa sürüklemek istediği sebebi öne sürülerek 8 Temmuz 2015’te tabancayla vurarak öldürdü.

Tutuklanan Sıkıntım Doğan, ‘ağırlaştırılmış müebbet’ mahpus cezası istemiyle yargılandığı Adana 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘tahrik ve âlâ hal indirimi’ ile 15 yıl mahpus cezasına çarptırıldı. Doğan’ın avukatı, müvekkilinin uygun görülecek isimli denetim önlemleriyle tahliyesi için talepte bulundu. Mahkeme heyeti, Sıkıntım Doğan’ı 20 Haziran 2016 yılında 50 bin TL kefaletle tahliye etti. Dava evrakı da Yargıtay’a gönderildi.

5 YIL daha sonra YARGITAY’DAN ONAY

5 yılın akabinde geçen ay Zahmetim Doğan’ın 15 yıl mahpus cezası, Yargıtay tarafınca onandı. Yargıtay’ın onayı daha sonrası Doğan’ın avukatı İsa Ayanoğlu, sonucun düzeltilmesi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na itiraz dilekçesi sundu.

Yargıtay, Doğan’ın itirazını reddetti. bu biçimdece Doğan’ın ceza evrakı, katılaşmış oldu. Umutlarını kaybetmediklerini belirten Avukat Ayanoğlu, “Olayla ilgili 7 yeni şahit var. Onların dinlenmesi ve yeni kanıtlar ışığında bir daha yargılama talep ettik” diye konuştu.