Zlatko Dalic: Oyuncularımı tebrik ediyorum

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Katar’ın mesken sahipliğinde düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda üçüncülük uğraşında Zlatko Dalic’in grubu Hırvatistan ile Hoalid Regragui idaresindeki Fas, Khalifa Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Grup etabında da kozlarını paylaşan iki grup o maçta 0-0 birliktee kalırken üçüncülük maçının galibi 2-1’lik skorla Hırvatistan oldu.

Hırvatistan Teknik Yöneticisi Zlatko Dalic, Dünya Kupası’nda 3. oldukları Fas müsabakasının akabinde konuştu.

“Oyuncularımı tebrik ediyorum”

Dalic, “Bu madalya tüm Hırvat halkı ve bizi dünyada takip eden herkes için. Oyuncularımı tebrik ediyorum.” dedi.

“Dünya Kupası’nda üst üste ikinci madalyamız”

56 yaşındaki teknik adam, konuşmasını, “Dünya Kupası’nda üst üste ikinci madalyamız. Bunu, tüm bunları 1998’de başlatan Miroslav Blazevic’e ithaf ediyorum.” sözleriyle sürdürdü.

“Bu cins bir turnuvada bronz madalya kazandık ve bu harika”

Hırvat teknik adam son olarak, “Bunu epey az kişi bekliyordu. Çocuklar epey çalıştı. Bu çeşit bir turnuvada bronz madalya kazandık ve bu olağanüstü. Bugün sağlıklı olan herkes oynadı. Sağ tarafta sorun yaşadıklarını biliyorduk. Ziyech, Perisic’i takip etmedi ve Orsic orayı karıştırdı.” sözlerini kullandı.