12 Yaşındaki Benyamin Ahmed’in NFT Koleksiyonu Satışa Sunulduktan daha sonra 24 Saatte Tükendi

cengiz52

New member
4 Şub 2021
494
0
1
12 yaşındaki Benyamin Ahmed bir stok manzaradan esinlenerek Weird Whales (Garip Balinalar) ismini verdiği bir NFT koleksiyonu oluşturdu. Balina NFT’lerini satışa çıkartmasının akabinde 24 saat ortasında tükenerek, günde 160.000 bin dolardan fazla kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Amerikalı sanatçı Beeple’ın dijital çizimi mart ayında rekor fiyata (69,3 milyon dolar) satıldıktan daha sonra NFT’lere olan ilgi süratle arttı. bir hayli sanatçı, model, dizayncı NFT satışıyla dikkat çekti.

Ahmed, NFT alanıyla ilgilenmeye başladığını, zira başlangıçta bunun çevrimiçi esneklik tanıdığı için mükemmel olduğunu fakat ondan sonrasında CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club üzere tanınan NFT koleksiyonlarını gördükten daha sonra kendi koleksiyonunu geliştirmeye karar verdiğini lisana getirdi.

Şimdiden 106 ETH toplamayı başaran Ahmed, başlangıçta eğlenceli bir öğrenme aktifliği olarak gördüğü uğraş, dokuz saat ortasında tükenen epey kârlı bir projeye dönüştü.

Photoshop’tan NFT’ye Giden Yol

Bir Ether geçtiğimiz hafta 3.041,24 dolar civarında süreç görüyordu. Bu, Ahmed’in hasılatının yaklaşık 322.346 dolar bedelinde olduğu manasına geliyor. hiç bir bankada hesabı olmadığını, şimdilik hasılatını kripto varlık olarak tutmayı tercih ettiğini söyleyen Ahmed, çalışmaya Photoshop’ta ondan sonrasında NFT’ye çevirebileceği fotoğraflar oluşturarak başladığını, fakat 40 imaj oluşturduktan daha sonra bunun fazlaca fazla vakit ve uğraş olduğunu fark ettiğini, akabinde babası Imran Ahmed’den python komut belgesi kullanarak tonlarca NFT oluşturmanın daha kolay bir yolu olduğunu öğrendiğini Imran, Benyamin’e nasıl kod yazılacağı konusunda rehberlik ettiğini ve bu işle, bu türlü tanıştığını söylemiş oldu.

Benyamin, Insider’a mevzuyla ilgili şunları söylemiş oldu;

“Bunu araştırdım ve tüm kodlarını yayınlayan öteki bir NFT koleksiyonu olan Boring Bananas’ı buldum. Ve kodlarını kullanarak 3.350 Garip Balina’yı yaratmayı başardım.”

Boring Banana dijital araştırma grubu üyesi Vee’nin kendisine NFT koleksiyonunu oluşturmasına müsaade veren kodu gönderdiğini söyleyen Benyamin, akabinde, farklı özellik katmanlarını ve art planlarını işlemek için özelleştirdi. İşi bittiğinde, sürecini paylaşmak için Twitter hesabından duyurusunu yaptı:

Came across my first design for the Weird Whales website.
👊
#NFT #NFTCommunity #weirdwhales

How It Started
⬇
How It's Going
⬇
pic.twitter.com/j2fydFIRks

— Benyamin | benoni.eth (@ObiWanBenoni) August 17, 2021

“12 yaşında bunu nasıl yapabildiğime dair bir tweet yazdım ve daha sonra Boring Bananas bir tweet attı. Bir biçimde viral oldu.”

kararın bu türlü olmasını beklemediğini söyleyen Benyamin’in babası Imran şöyleki ekledi;

“Daha düşük fiyatlandırdı, fakat bir daha de çabucak satılacağını asla beklemiyorduk. Bu yüzden onu bu hususta hazırlamaya çalışıyordum, ‘bak bir iki tane satabilirsin ve daha sonra biraz sessiz kalabilir’ diye, lakin viral oldu ve tıpkı gün ortasında tükendi. Ona ve kardeşine dizüstü bilgisayar ayarladım ve onlara öğretmeye başladım. daha sonra hakikaten kendilerini buna kaptırdılar. Bir öğrenme tecrübesi olarak başladı ve bunu bir öğrenme tecrübesi olarak sürdürmek istiyoruz, zira her şeydilk evvel bu, bir eğitim projesi. Asla büyük bir ticari teşebbüs üzere olmaması gerekiyordu. Beşerler kıssalarına ilgi duyduğu için viral oldu.”

Benyamin’in, Benoni kullanıcı isminde bir YouTube kanalını var ve burada kodlama seyahatini paylaşıyor:

“Tavsiyem, yalnızca sevdiğin şeyi yap. Yani, yemek yapmayı ya da öteki bir şeyi seviyorsan, bunu yap, kendini diğer bir şey yapmaya zorlama. Bir şeyler yaparken hep eğlenin. Bunu bir öğrenme tecrübesi olarak görün.”