40 milyonuncu aşıyı yapan hemşire: Bana denk gelmesi gurur vericiydi

Meltem

Global Mod
Global Mod
6 Haz 2021
1,408
0
1
Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla aşılama oranını açıklıyor. Bakan Koca, aşı yapan sıhhat çalışanlarını paylaşarak onlara teşekkür ediyor.

Aşılama konusunda rekor kıran ve 40 milyon aşının yapıldığı Türkiye’de, Bakan Koca 40 milyonuncu aşıyı yapan sıhhat çalışanını paylaştı.

Sıhhat çalışanı Gülşah Alagöz ve Bertan Öztürk, paylaşımın akabinde konuşarak hislerini anlattı.

“40 MİLYONUNCU AŞIYI YAPMAK GURUR VERDİ”

“Çok memnun oldum. 40 milyonuncu aşının bana denk gelmesi onur vericiydi. Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde epeyce ağır ve özverili bir biçimde çalışıyoruz.

Bakan Bey’inde bu biçimde bir açıklama yapması bizi epey memnun etti. Günde en az 5 bin aşı yapıyoruz. Ailem bilhassa gece gündüz çalıştığım için fazlaca takviye oluyordu. bu biçimde bir şeyin bana nasip olması daha bir onur verici oldu. Covid olmadım zira fazlaca dikkatli çalışıyorduk.

“50 KİŞİLİK BİR ORDUYUZ”

Aşı konusunda hayli tereddüt ediyorlar. İkna ettiğimiz teyzelerimiz ve amcalarımız fazlaca oldu. Aşılarken 50 kişilik hemşire, ebe ve anestezi teknisyeni arkadaşlarımız var.

Bilhassa Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü Zehra Baltacı Selvi teğe bir yanımızda faal rol oynuyor.

Bayrampaşa grubu olarak 50 kişilik bir orduyuz. Hemşire, ebe ve anestezi teknisyenleri ismine da epey teşekkür ediyorum.

Gülşah hekimle birlikte yoğunluğu eritmeye çalışıyoruz. Herkesi aşıya davet ediyoruz. Kesinlikle aşı yaptırmalarını istiyoruz.”

“AŞI İLE MOTİVE EDİYORUZ”

Bakan Koca’nın yaptığı paylaşımın herkesi motive ettiğini anlatan Hekim Gülşah Alagöz şu sözleri kullandı;

Ağır çalışıyoruz. Pandemi koşullarında beşerler kalabalık ortamlara girmekten bir tık daha korkuyorlar. Aşılardan daha sonra o bir tık daha kırıldı. Acillere müracaat daha fazlaca artmış durumda.

Aşının olmadığı periyotlarda bilhassa ekim ayında çalışmaya başladığımda, pandemi alanımız ikinci dalgada epey ağırdı. Şu anda aşılar geldikten daha sonra insanları aşıyla motive ediyoruz. Aşı olmak istemeyen arkadaşlarıma ve etrafımdaki insanlara aşının faydasını anlatıyorum.

Yoldan geçen biri aşısını iptal etmek istediğini söylemiş oldu. O denli bir şey yapmasına müsaade vermedim, geri çevirerek ikna ettim. Gidip aşısını olup, randevusunu kaçırmamasını söylemiş oldum.

“BAYRAMPAŞA OLARAK MOTİVE OLDUK”

Bakanımızın son paylaşımını görür görmez baya keyifli oldum. Benimle birlikte ailem de fazlaca memnun oldu. Hekim olmamla fazlaca gurur duyuyorlar. Artık bu biçimde bir paylaşımla daha da bir gururlandılar.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ndeki çalışanlar olarak epeyce motive olduk. Pandeminin ağır yükü niçiniyle kendimizi yorgun hissediyorduk. Bu paylaşım bile bize motive olmak için yetti. Ayrıyeten Bakanımıza teşekkür ederiz.”