Abdullah Avcı: Biz bugün topa sahip olduk

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Harika Lig’in ikinci haftasında Trabzonspor, Sivasspor’u ağırladı. Müsabaka konut sahibi grubun 2-1’lik üstünlüğü ile tamamlandı.

Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Yöneticisi AbdullahAvcı, kazandıkları için memnun olduklarını söylemiş oldu.

“TOPA SAHİP OLDUK”

Avcı, “Biz bugün topa sahip olduk. Rakibinde adam adama oynadığı, az temaslı oyunu, pas iadeleriyle alan oluşturmak istedik. Çalıştığımız hamle opsiyonları vardı. Direkt oyunda kenar ortalarına durum almamız gerekiyordu. Zira ligin en çok kenar ortası yapan ve bunu son 6 maçta kenar ortasıyla atan bir kadroya karşı oynadık. Oyunun penaltı kısmını domine ederek oynadık. daha sonrasında oyunu aslında koparabilirdik. Bizim üzere olgun ve tecrübeli grubun daha istikrarlı oyun oynaması lazım. Oyun biraz geçişe döndü, aralıklar fazlaca uzamaya başladı. Geçişi sonlandıramıyorsan rakip de 4-2-4 üzere kalıyor. Bu sefer iki tarafa da koşmak zorunda kalıyorsun. Bu oyun bizim için yanlışsız bir oyun değil. Orada hayli konum vermedik üzere lakin bizim üzere grubun birinci yarı itibariyle rakipten 2 kilometre daha fazla koşmaması gerekiyordu. İkinci yarıda tekrar oyunu elimize alarak, topa sahip olarak opsiyonları hakikat kullanarak, sabırlı oynayarak rakibi son ana kadar bekleyerek hareket etmemiz gerekiyordu. 2’yi bulduk, başkalarını kaçırdık. Son kısımda ikiyi bulup da yaslanmadık. 2-1 olunca da tekrar gol bulmak istedik. Bir tane daha atalım, diye oyunu ikinci yarıda epeyce gerçek oynadığımız kısımlar de var. Kazandığımız için mutluyum” diye konuştu.

“OYUNCULARIMI TEBRİK EDİYORUM”

Avcı, “Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bundan daha sonraki süreçte dikkat ve takip edeceğim. Ben ömrüm boyunca dürüstlükten yana olan biriyim. Anında reaksiyon vermek istemiyorum, daha sonradan da teyit ediyorum yanlış bir şey olmasın diye. Bu vakte kadar da daima dikkatli oldum ve konuşmadım. Penaltımız, penaltı. Haklı penaltı kazanıyorsun, haksız yere düşüyorsun. Hakem tarafınca baskı yeniliyor. Saha ortasında hakem de buna uyuyor ve oyun dalgalanmaya başlıyor. Oyun, oyundan çıkıyor. Bugün ben nasıl dersime çalışıyorsam, kulüp burada büyük fedakarlık yapıyorsa, yola çıkıyor isek 94 küsürde hiçbir ihtar vermeden Uğurcan’a sarı kart göstereceksin. Oyuncuları, teknik yöneticileri tanıyacaksın. İçerdeki oyuncuların ne olduklarını hayli güzel bileceksin. O penaltıysa Sivasspor’un ki penaltıysa Djaniny’in ki ondan daha düzgün penaltı. Çıksınlar baksınlar. Bundan daha sonra takip edeceğim. Yalnızca bu takip ettiğimin manasıdır. Bunu kazanmış bir teknik yönetici olarak söylüyorum” halinde konuştu.

AbdullahAvcı, takımda yer almayan Abdülkadir Parmak’ıngribal enfeksiyon geçirdiğini lisana getirerek, daha evvel görüşme yaptığı oyuncunun transferde öbür gruba gidip gitmeyeceğine ait durumunun ise yakın vakitte netleşeceğini vurguladı. Avcı, takıma 1 yahut 2 oyuncu dahil edeceklerini kaydetti.