Adım adım ‘eski normal’e… İsrail’den bir maske sonucu daha

servos

New member
20 Kas 2020
223
0
0
İsrail Sıhhat Bakanı Yuli Edelstein, mevzuya dair açıklamasında günlük hadiselerin düşük seyretmeye devam etmesi halinde 15 Haziran’dan itibaren kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun uygulanmayacağını belirtti.

Edelstein, günlük olayların düşük seyretmeye devam etmesi halinde 15 Haziran’dan itibaren kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun uygulanmayacağını belirtti.

NÜFUSA ORANLA en çok AŞI YAPAN ÜLKE

Yaklaşık 9,3 milyon nüfusa sahip İsrail, nüfusuna oranla dünyada en çok Kovid-19 aşısı yapılan ülke pozisyonunda bulunuyor.

Aşılama yardımıyla salgını denetim altına almayı başaran ve şubat ayından bu yana Kovid-19 tedbirlerinin gevşetilmeye başlandığı İsrail’de, 19 Nisan’da açık alanlarda maske takma zaruriliği kaldırılmıştı.

İsrail’de bugüne kadar 5 milyon 455 bin şahsa Kovid-19 aşısının birinci dozu, 5 milyon 137 bin şahsa de ikinci dozu yapıldı.

Ocak 2021’de 84 bini aşan faal olay sayısı aşılama yardımıyla 216’ya düşerken, geçen hafta günlük hadise sayısı da çoğunluğu yurt haricinden dönen şahıslar olmak üzere 20’nin altına inmişti.