Ahmet Parıltı Çebi: Pjanic olunca Gedson’dan vazgeçtik

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Ajax maçı daha sonrası gazetecilerle sohbet ederek değerli açıklamalarda bulundu.

Çebi, grup maliyetinin 50 Milyon euronun altında olduğunu ve dünya çapında oyuncuları indirim yaptırarak aldıklarını söylerken, eski idarenin yaptığı Lens ve Ljajic’in kontratlarının kulübü sıkıntı durumda bıraktığını bir sefer daha lisana getirdi.

Lider Çebi, transfer devrinde isteyip de alamadıkları tek oyuncunun Kaan Ayhan olduğunu itiraf ederken orta transferde bir daha teşebbüs yapacaklarını da deklare etti.

Ahmet Işık Çebi açıklamalarında, “Kenan için şunu söyleyebilirim, yerli futbolcu konusunda ısrarcıydı federasyon, ondan daha uygun yerli kim var bilmiyorum? Kenan da, hocanın tatilde olduğu bir aylık devirde çabuk etmemiz gerekiyordu, yerli futbolcu konusunda baskı vardı. Ulusal futbolcu olduğu için ve gelişim göstereceğine inandığımız için aldık. Kusur yaptığımızı düşünmüyorum. Salih’i de hoca istedi.”

Larin kalmak istiyor, görüşmeler devam ediyor. Daha bugün (dün için) görüştük menajeriyle. Canı diğer yere gitmek istiyorsa sarfiyat, ben hiç o hususta taviz vermem, yani Beşiktaş’ta kalmak istemeyen, bizi güç durumda bırakacak futbolcuyla ben çok uzun görüşmem, kısa keserim.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDEN GELEN PARANIN 4’TE BİEİNİ HARCADIK”

Transferler için Şampiyonlar Ligi’nden gelen paranın tamamını değil dörtte birini falan harcadık. Bu transferleri hem şampiyon olmak için yaptık, birebir vakitte ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edeceğimiz için yaptık, gayemiz hiçbir vakit hava atmak olmadı.

Ekibin maliyeti şu an 50 milyon euronun altında. Dünya çapında oyuncuları fazlaca önemli indirimler yaptırarak aldık. Bilhassa Pjanic için verdiğimiz paralar devasa yükseklikte değil. 9 milyon euro yıllık fiyat alan Pjanic için 2 milyon 750 bin euro veriyoruz.

“GEDSON’U ALIYORDUK PJANIC ÇIKINCA VAZGEÇTİK”

Transfer devrinde almak isteyip de alamadığımız tek oyuncu Kaan Ayhan oldu. Devre içinde grubundaki durumuna nazaran yine teşebbüste bulunacağız. Ayrıyeten Gedson Fernandes’i de son gün alıyorduk fakat Pjanic çıkınca vazgeçtik ve tercihimizi Pjanic’ten yana kullandık.

Cenk Tosun’a da kelamım var, dönem sonu gelmek isterse kapımız ona açıktır.”
tabirlerini kullandı.