Ahmet Parıltı Çebi’den Valerien Ismael yanıtı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, teknik yönetici Şenol Güneş’in imza merasiminde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Çebi kelamlarına,“Hepiniz beğenilen geldiniz. Bugün kamuoyu huzurunda Beşiktaş taraftarının uzun müddetten beri beklediği, hocamız Şenol Güneş’i huzurlarınızda imzaya davet ettik. Teklif ettik, birlikte çalışmayı önerdik. Sağ olsun kabul etti. Ismael’e emekleri için candan teşekkür ediyorum. Hocam güzel geldin. Topluluğumuza güzel olsun. Beşiktaşımızın daha güzel olması için el birliğiyle çalışacağımızı duyurmak istiyorum. Gayemiz şampiyonluktur. Bu sene de şampiyonluk kovalayacağız. Bunun bilinmesini rica ediyorum.” diyerek başladı.

“Ismael’den ne vakit vazgeçtiniz?”

“Ismael’in gerisindeyim diye demeciniz vardı. Fransız hocadan vazgeçtiğiniz an neresiydi? Güneş ismine ne vakit karar verdiniz?” sorusu üzerine Lider Çebi, “Futbolun fıtratında bunlar var. Çalışanlarımızın her vakit yanında oldum. Hatay maçının gerisinden Ismael hocamızın gücünün büsbütün bitmesi sebebiyle, kendisinin de tabir etmesiyle oldu. Beşiktaş’ın menfaati için kan değişikliği konusunda hemfikir olduk. Cevabı bu.

Bu noktaya nasıl gelindi? Medyatik baskılar, hakem yanılgıları… Bizim sağlıklı çalışmamıza mahzur olundu. Bunu saklamaya niyetim yok. Toplumsal medya üzerinden başlayan, medyanın da eklendiği bir provokasyon oldu. Oldu ve bitti. Önümüze bakacağız. Ben bugünden daha sonra geleceği konuşacağım.”
tabirlerini kullandı.