Andrea Pirlo’dan Galatasaray’a hakem göndermesi

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fatih Karagümrük Teknik Yöneticisi Andrea Pirlo, hafta sonu Galatasaray ile oynayacakları maç öncesi basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Mücadeleyi pahalandıran Pirlo, “Galatasaray’da epeyce kıymetli oyuncular var. Hem savunmada hem atakta hayli büyük isimleri var. Yalnızca ferdi olarak düşünmüyoruz, grup olarak hareket ediyoruz.” tabirlerini kullandı.

“Skorları devamlı hale getirmek istiyoruz”

Son 2 haftada aldıkları galibiyetlerle ilgili gelen soruya İtalyan teknik adam, “Hedefimiz her hafta farklı ayrı bakmak. Dünya Kupası’na nasıl gideceğimizle ilgili genel bir kıymetlendirme yapacağız. 2 hafta hoş oynadık ve kazandık ancak devamlılık kıymetli. Biz bu oyun ve skorları devamlı hale getirmek istiyoruz.” karşılığını verdi.

Galatasaray’a gönderme

Galatasaray’ın hakemlerle ilgili tenkitleri sorulan Pirlo, “Herkes alışılmış hakem kusurlarıyla ilgili konuşuyor. Mazeret üretmemek gerekiyor. İtalya ve ABD’de de oynadım, orada da gördüm. Kadrodaki 1 oyuncunun yanlışı üzere düşünmek lazım. her insanın bu hususta dikkat etmesi lazım. Hem hakemlerin, hem bizim.” dedi.

“Hakemlerle ilgili maceralara dalmayacağız”

Benzer bir soruya İtalyan hoca, “Büyük gruplar doğal olarak hakemleri baskı altına almak istiyorlar. Geçen maç olanları gördük. Biz buna bakmayacağız. Oyunumuzu oynayacağız. Hakemlerle ilgili bu tip maceralara epey dalmayacağız.” karşılığını verdi.

“Türkiye, İtalya’dan farklı”

Türk futbolu ile ilgili görüşü sorulan Pirlo, “Türkiye, İtalya’dan daha farklı. Hamle sınırlarında süratli ve kaliteli oyuncular var birçok grupta. Kompakt oyuncular oynanıyor. Her maça dikkat etmezseniz farklı sonuçlar olabiliyor. Herkes birbirini yeniyor. İstikrarlı bir lig bir bakıma. Ben de Türkiye’den epey şey öğreniyorum.” tabirlerini kullandı.

“Adem Ljajic, ocak ayında…”

İtalyan teknik adam, Adem Ljajic’in durumu sorusuna ise “Adem Ljajic hazırlanıyor. Aşikâr bir süre pek etkin değil. Ocak ayından daha sonra oynayabileceğiz, hazırlıyoruz. O da bize katkı vermeye çalışacak.” cevabını vererek kelamlarını noktaladı.