Artvin Tabip Odası yöneticisi hücuma uğradı: Sıhhatte şiddete son

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,644
0
36
Artvin Tabip Odası yöneticisi hücuma uğradı: Sıhhatte şiddete son
Artvin Devlet Hastanesi psikiyatri kliğinde nazaranvli Rize Artvin Tabip Odası İdare Heyeti üyesi Uğur Çıkrıkçılı, muayene esnasında, kliniğe girmek isteyen öbür bir hasta tarafınca bıçaklı akına uğradı.

58 yaşındaki hastaya, hastane nazaranvlileri müdahale etti. Hekim Çıkrıkçılı, hücumdan yara almadan kurtuldu. Saldırgan, gözaltına alındı, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

‘SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKMADAN BUNLAR BİTMEYECEK’

Akına uğrayan Dr. Çıkrıkçılı, yaşadıklarını şöyleki anlattı.

”Bugün poliklinik yaptığım sırada bir hasta tarafınca bıçaklı taarruza uğradım. Baht yapıtı bir fizikî ziyan olmadan kurtulabildim. Bu kaidelerde bu ne birinci ne de son olacak. Sıhhatte şiddet yasası çıkmadan, sıhhatteki bu şiddet ortamı azaltılmadan, belli yaptırımlar uygulanmadan bunun önüne geçmek hayli mümkün olmayacak.

GENEL G(Ö)REV İLE BİR SEFER DAHA LİSANA GETİRECEĞİZ

Tahminen ben şu an hayatıyor da olabilirdim. Bunun kaçıncı ihtar olduğunu artık saymak bile mümkün olmuyor. Biz önümüzdeki hafta Türkiye genelinde gerçekleştireceğimiz ‘genel g(ö)rev’ ile bir defa daha lisana getirmiş olacağız. Sıhhatte şiddet yasasının çıkması ivedilikle gerekmektedir.”