Attila Szalai: Fenerbahçe’de fazlaca memnunum

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe’nin Macar yıldızı Attila Szalai, EURO2020 daha sonrası hem turnuvayla birebir vakitte transferle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Szalai EURO 2020’de gösterdikleri performansı,“Almanya maçındanda daha sonra 1-2 gün geçti lakin hala nasıl hissettiğimi sözlere dökmekte zorlanıyorum. macar taraftarlarla dolu Puskas Arena’da 2 maç oynamak da tanım edilemezdi. Münih’te yaşadıklarımız, hayatımız boyunca aklımızdan çıkmayacak. Dünyanın en kuvvetli ulusal kadrolarından 3’üne karşı oynadık ve çekinmedik. Hatta Fransa ve Almanya’ya karşı hoş sonuçlar elde ettik.

Son küme maçına cins atlama umuduyla çıktık. Küme kademesini geçmeye epey yaklaşmıştık. Almanlar’a karşı iki sefer öne geçtik. Gücümüzün tamamını kullandık, tahminen de elimizden gelenin de fazlasını yaptık. Mucize, parmaklarımızın ucuna kadar geldi. EURO 2020’yle ilgili tek üzücü nokta, Portekiz maçında güzel futbol oynayamamızdı. Belçika’ya karşı muhakkak Portekiz’den daha düzgün iş çıkarırdık.

Başardıklarımızı düşünmek keyifli hissettiriyor. Taraftarların takviyesi için kullanabileceğim bir söz yok. Yaşadıklarımız bir düş üzereydi. Başımıza gelenleri hala tam olarak idrak edemedim. Hala 1-2 haftaya tahminen de 1 aya gereksinimim var. Macaristan ulusal grubunun bir üyesi olmaktan ötürü keyifli ve gururluyum.”
kelamlarıyla yorumladı.

“BEN FENERBAHÇELİYİM”

Fenerbahçe’yle ilgili konuşan Szalai, “Geride başarılı bir yıl bıraktım. Toplam 56 maçta oynama fırsatım oldu. Bu mesleğimin tepe yılıydı. Hem ulusal kadro, tıpkı vakitte kulüp seviyesinde muvaffakiyetler elde ettim. Çok daha uygun olabilirdi. Tıpkı Macaristan ile kümeden çıkmanın eşiğine geldiğimiz üzere, Fenerbahçe ile de şampiyonluğun eşiğine gelip üçüncü olduk. Umarım gelecek yıl her şeyi düzeltir ve şampiyon oluruz!

Farklı transfer haberleri sık sık çıkıyor. Formül sıradan: Ben bir Fenerbahçeliyim, uzun yıllar devam edecek bir mukavelem var. Fenerbahçe üzere büyük bir kulüpte oynadığım için ne kadar gururlu biri olduğumdan bahsetmiyorum bile!

“FENERBAHÇE’DE ÇOK MUTLUYUM”

Doğal ki, şayet hayat önüme diğer bir kadroya transfer olma fırsatı getirirse, kendimi en güzel liglerden birinde test etmek istediğim sır değil. En düzgün liglerden birinde oynamak için her gün daha fazla çalışıyorum.

(Atletico Madrid, Leicester, Atalanta) bu biçimde büyük kulüplerle ismimin anılması onur verici lakin bu tip şeylerle yaşayan biri değilim. Benim için en kıymetlisi daima oynamak. Fenerbahçe’de epeyce memnunum ve hiç bir kasvetim yok.

Güzel bir vakitte, uygun bir kulüpteyim. Kendimi geliştirebilirim. Muvaffakiyetler için savaşabilirim. Fenerbahçe, istediği üzere bir teklif aldığını söyleyene kadar ben Fenerbahçe’deyim, Fenerbahçe’de kalacağım ve bu yüzden transferi konuşmaya gerek bile yok!”
tabirlerini kullandı.