Bakasetas: Burada beşerler niçinsiz sonlanıyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Çocukluk hayalini gerçekleştirmiş profesyonel bir futbolcu olduğunu belirten Trabzonspor’un Yunan futbolcusu Bakasetas, bordo-mavili kulübün medya merkezine röportaj vererek gayelerini ve hayallerini anlattı.

Bu yılın kendileri için hayli değerli bir dönem olduğunu belirten Bakasetas, “Bu dönemin sonunda kıymetli muvaffakiyetler kazanmayı hedefliyoruz.

Öncelikli gayem her vakit o muvaffakiyetleri kazanabilmek olacak. Trabzonspor taraftarlarına o memnunluğu verebilmek istiyoruz. Dönem sonunda daima birlikte keyifli olmak ve bu amaçları birlikte gerçekleştirebilmek istiyoruz”
dedi.

“KULÜP BENDEN KAZANIM SAĞLAYACAKSA ÖTEKİ KULÜBE GİDERİM”

Yunanlı futbolcu, gelecekle ilgili amaçlarıyla ilgili olarak ise şunları söylemiş oldu:
“Eğer bu gayeler gerçekleşirse ve işler istediğimiz üzere giderse, şayet Trabzonspor da benden değerli bir kazanım sağlayacak olursa doğal ki Avrupa’nın değerli gruplarından birinde oynamayı hedefleyebilirim. Zira oyuncu olarak ve bir insan olarak her vakit limitlerini görmeyi deneyen, limitlerinin neresi olduğunu öğrenmeye çalışan birisiyimdir.

ötürüsıyla da şayet kulüp benden bir kazanım sağlayacaksa ve birlikte muvaffakiyetler kazandıktan daha sonra ben de Avrupa’nın değerli kulüplerinden birinde oynamayı istiyorum. Lakin her vakit bahsetmiş olduğum üzere ben bu kulübün bana verdiği her şeyden dolayı bu kulübe müteşekkirim. Şu an Trabzonspor’ da olmaktan dolayı da fazlaca memnunum lakin dediğim üzere işler istediğimiz üzere giderse her şey hoş giderse ben de bu biçimde bir fırsatı deneyebilirim”
dedi.

“HER VAKİT EN DÜZGÜNÜNÜ YAPMAK İÇİN UĞRAŞIRIM”

Futbolla yaşayan, her vakit futbolu, daha yeterli nasıl olabilirim diye düşenin biri olarak kendini tanımlayan başarılı futbolcu, “Hırslı, saha ortasında, idmanda yahut her nerede olursa olsun elinden gelenin en uygununu yapmaya çalışan, grubun amaçlarını gerçekleştirmek için yaşayan ve bunun için uğraş eden biriyim. Benim maksadım her vakit kazanmak ve daima bu maksat için uğraşırım” formunda konuştu.

“KENDİMİ BURALI ÜZERE HİSSEDİYORUM”

Yunan futbolcu, Trabzon’da alışamadığı ya da beğenmediği bir şeyin olmadığını da belirterek, “Çünkü ben de kendimi Trabzon kentinden biri üzere hissediyorum. Buraya geldiğim birinci andan itibaren insanları epeyce daha düzgün anlayabiliyorum. Zira benzeri özelliklere sahip bir kişiliğe sahibim. Burada beşerler biraz daha olağandan daha süratli sinirlenebiliyorlar hatta sonlanmaları için rastgele bir niye olmasa dahi kendilerini bir anda fazlaca sonlanmış bulabiliyorlar. Bunun aslında hava durumuyla alakalı olduğunu düşünüyorum (Gülüyor). Zira bir anda hava güneşliyken bir anda öbür bir hava durumuyla karşılaşabiliyorsunuz. Bunu anlayabiliyorum aslında ben de bu biçimde birisiyim” tabirlerini kullandı.

“HER ŞEYİ SONLARDA YAŞAMAYI SEVEN BİRİYİM”

Trabzon’da insanların tutkularıyla yaşadığını belirten 28 yaşındaki futbolcu, “Şehrin ortasında gezdiğiniz vakit Trabzonspor’un başarılı olup olmadığını anlayabiliyorsunuz. İnsanların yüzündeki o tabirlerden Trabzonspor’un kazanıp kazanmadığını gorebiliyorsunuz. Kimi vakit içinderda tahminen gereğinden çok reaksiyonlar verebiliyorlar. Ben de bu biçimde biriyim aslında. O yüzden hiç yabancılık çekmiyorum. Bunun bir sorun oluşturmadığını düşünüyorum. Zira her şeyi hudutlarda, limitlerde yaşamayı seven birisiyimdir. Trabzon beşerinin da bu biçimde olduğunu düşünüyorum. Hem memnunluğu hem tahminen de hududu, öfkeyi tam manasıyla hudutlarda hatta sonların da ötesinde yaşayabiliyorlar. Fakat dediğim üzere bunu garipsemiyorum. Hatta ben de bu biçimde biri olduğum için adaptasyonum konusunda da yardımcı olduğunu düşünüyorum bu biçimde unsurların” diye konuştu.

“OYUN BİÇİMİMİ JAMES RODRIGUEZ’E YAKIN GÖRÜYORUM”

Bakasetas, oyun üslubu olarak ise kendini James Rodriguez’i yakın gördüğünü tabir ederek, “Sorunuzun birinci anda yanıtı biraz güç. Zira düşündüğümde birinci anda aklıma gelen bir isim yok, tahminen James Rodriguez ismini verebilirim. Büsbütün benzemesek de dediğim üzere onun haricinde kendi biçimime yakın bulduğum birinci anda oyuncu olarak aklıma biri gelmiyor” açıklamasında bulundu.

Yunan futbolcularının birçoklarının Türkiye’de başarılı olduğunu lisana getiren Bakasetas,şeklinde konuştu.

“AVCI, BANA SAHA İÇİNDE ÖZGÜRLÜK VERDİ”

Yunan futbolcu, Teknik Yönetici Abdullah Avcı’nın saha içerisinde kendisine özgürlük verdiğini belirterek, “Burada olmamın en değerli sebeplerinden bir tanesi de kendisi. Zira benim burada olmamı nitekim isteyen şahıslardan bir tanesi kendisiydi. Geldiğim birinci andan itibaren hem bana davranış biçimi hem bana konuştukları ve birebir biçimde de saha ortasında bana verdiği özgürlük ve bana verdiği inanç yardımıyla başarılı olabildiğimizi düşünüyorum. Aslında aslına bakarsan sonuçlar ve elde ettiğimiz muvaffakiyetlerde Abdullah Avcı’nın muvaffakiyetini ve birlikte kazandığımız muvaffakiyetleri tek başına tabir edebiliyor. Fakat bende natürel ki hem transfer sürecimde tıpkı vakitte şu an birlikte çalıştığımız bu ortamda hocamıza teşekkür etmeliyim. Aslında saha ortasında gereksinimim olan şeyleri bana verdi. Saha ortasındaki özgürlük birebir vakitte o verdiği bana inanç yardımıyla uygun bir çalışma ortamı yakaladığımızı düşünüyorum. Geldiğim birinci andan itibaren de bana daima sıcak ve yakın davrandı kendisi” diyerek kelamlarını tamamladı.