Baklavadan Sütlaca İrmik Helvasından Dondurmaya İstanbul Kadıköy’ün En Uygun Tatlıcıları

Yeşils

Member
6 Kas 2020
279
0
16
Baklavadan Sütlaca İrmik Helvasından Dondurmaya İstanbul Kadıköy’ün En Uygun Tatlıcıları
Tatlı sevmeyen var mı? Bu sorunun yanıtını 100 şahsa sorsak 1 tanınan alırız, tabi ki evet
🙂
İstanbul’da bilhassa Kadıköy’de yaşıyor ve tatlıyı fazlaca seviyorsanız yalnızca şerbetli değil biroldukca tatlı cinsini bulabileceğiniz listemizle sizinleyiz. Lafı daha fazla uzatmadan mis üzere tereyağı ya da çikolata kokulu yazımıza gelin birlikte göz atalım.

Hacı Şerif Kadıköy

İrmikli helvası ile ön planda olan Hacı Şerif Kadıköy’de tatlı denilince akla gelen isimlerden.

Adres: Caferağa, Mühürdar Cd. No:39 D:27, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 09:00 – 23:00

Google harita pozisyonu için tıklayın

Ziyaretçi Yorumu:’ İletişim merkezindeki Emine Hanım ve Kadıköy şubedeki Soner Beyefendi sağ olsunlar. Son dakikaya bıraktığımız bebek çikolatamızı istediğimiz üzere ve fazlaca süratli bir biçimde çözerek bizi epey memnun ettiler.’

Muhlis Tatlı

Şerbetli tatlıları ile beğenilen Muhlis Tatlı porsiyon olarak da çok göz dolduruyor.

Adres: Erenköy, Ömer Paşa Sk. No:19, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 09:00 – 23:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Çok nezih, dekorasyon olarak da hoş bir yer çalışanlar epey ilgili güler yüzlü içerisinde çeşitli Türk tatlılarını bulabilirsiniz ekmek kadayıflı fıstıklı midye kadayıf sarma yedik lezzet olarak daha hoşlarını yemiştim lakin kafenin ortamı ve çalışanların ilgi alakası için tekrar gidebilirim.’

Bilgeoğlu Baklava

1956 yılından beridir bu işi yapan işletme bilhassa baklava ve su böreği konusunda çok başarılı.

Adres: Bahariye Caddesi, Nail Beyefendi Sk. No: 1-B, Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 08:00 – 21:00

Ziyaretçi Yorumu:’ İster mekanda ister paket yaptırarak tereyağlı nefis baklavaları tadına bakabileceğiniz küçük sevimli bir yer. Bu ortada kıymalı ve peynirli su börekleri de enfes.’

Praliané İstanbul Patisserie & Cafe

Butik bir pastane olarak hizmet veren Praliané şimdi bütün tatlıları ile müşterilerinin beğenisini kazanıyor.

Adres: GÖZTEPE MAH, Prof. Mustafa Reşit Belgesay Sk. No: 9/A, 34730 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 10:00 – 22:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Küçük ama epey keyifli bir yer ve bir o kadar da lezzetli. Tatlıların her biri ayrı bir memnunluk veriyor.’

Ali Muhiddin Hacı Bekir

Mekanın cam bölmesine bakıp ne yesem sanki derken vaktin ne kadar geçtiğini anlamayabilirsiniz. Tatlı ve lokum konusunda çok başarılılar.

Adres: Osmanağa, Muvakkıthane Cd. 6/A, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 08:00 – 21:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Kadıköy sahil yoluna, vapur iskelelerine ve metroya yakın şekerleme ve pastane ürünleri satılan, kapalı ve açık oturma alanları olan tarihi bir yer. Masaya servis var.’

Pasifik Pastanesi

Pasifik’te bilhassa pasta yiyenler biz daha evvel ne yedik sanki diye hala düşünüyor. Kesinlikle denemelisiniz.

Adres: Caferağa, Moda Cd. No:76, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 07:00 – 00:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Ben buranın ne kadar poğaça ve açmasını yesem de kilo alamıyorum. Hamurundan mıdır nedir fevkalade bir tat .
😬
Her sabah kahvaltı orta ara öğle tatlı yediğim tek yer Kadıköy modanın en güzeli tahminen de tüm pasifiğin en düzgünü
👌

Koz Baklava

Şerbetli tatlıları ile beğenilen Koz Baklavanın kuru baklavasını da denemeyi unutmayın.

Adres: Osmanağa Mah. Yağlıkcı ismail Sok. No: 6, D:C, 34714 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 09:00 – 22:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Kuru baklavasını tattık, taze, gereci bol, leziz…’

Meşhur Dondurmacı Ali Usta

Dondurmaları kadar tatlıları da çok hoş. Ekonomik durum tabi meblağları da etkilemiş.

Adres: Caferağa, Moda Cd., 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: : 10:00 – 03:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Kalite değişmiyor kazandibi ve dondurma nefis ikili.’

Tatlıcı Fehmi Usta

İrmik helvası konusunda beğenen de var beğenmeyen de… Siz en düzgünü yerinde yiyerek karar verin.

Adres: Osmanağa, Gen. Asım Gündüz Cd. No:25/B, 34714 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 10:00 – 00:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Efsane lezzetlerde bu gün. Daha evvel epeyce yerde denedim. Buranın lezzeti bambaşka. Tatlısında rahatsız etmeyen soft bir lezzet var, üstüne de şekersiz çay ile kusursuz ikili oldu. Teşekkürler bu lezzet şöleni için.’

Çikolata Dükkanı Moda

Asuman denilince akla gelen Çikolata Dükkanı benim üzere çikolata görür görmez dayanamayanlar için cennet üzere bir yer.

Adres: Caferağa, Yeni Fikir Sk. No:1, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 13:00 – 22:30

Ziyaretçi Yorumu:’ Asuman denilen şahane akışkan çikolata tatlısının icat edildiği küçük dükkandır. daha sonra asuman ismiyle markalaşarak öbür dükkanlar da açtılar. hepsinde de lezzetler şahane.’

Tatlım Anna Profiterol

Kadıköy’de profiterol denilince Tatlım Anna akla gelen birinci isim. Denemediyseniz midenize bu haksızlığı yapmayın.

Adres: Suadiye, Suadiye Cami Sk. No:23, 34740 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 11:00 – 21:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Uzun vakittir bu biçimde tatlı yememiştim , doğal lezzetli eksiksiz.’

Beyaz Fırın Kadıköy

senelerdır Kadıköy’de hizmet veren Beyaz Fırın; tatlıları, kruvasanı ve öteki unlu mamulleri ile beğeniliyor.

Adres: Caferağa, Yasa Cd. No:23, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 06:45 – 23:00

Ziyaretçi Yorumu:’ 2 gün önce gittim bana göre Kadıköy’de ki en güzel en pak yerlerden birisi her şey nasıl yeterli olabilir bunu merak ediyorsanız kesinlikle gidin derin
👏
👏
👏
👏
👏
.’

Emiroğlu Baklava

Baklava yerken kendinizi Gaziantep’te hissedeceğiniz kadar başarılılar. Ayrıyeten böreklerini demediyseniz kesinlikle denemelisiniz.

Adres: Merdivenköy, İmam Ramiz Sokağı No:3 D:B, 34734 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 06:30 – 22:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Söylenecek oldukça bir şey yok. Bence İstanbul ‘da ki en hoş tatlılar burada. Tadın pişman olmayacaksınız. Börekleri de mutlaka denenmeli.’

Antepli Beraat Tatlı ve Çiğ Köfte Salonu

Tatlılarının müdavimi epeyce olan bu yer ayrıyeten vegan tatlılarda yapıyor. Bu ortada çiğ köftesi de hoşmuş haberiniz olsun.

Adres: Rasimpaşa, Karakolhane Cd. No:45, 34716 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 10:00 – 00:30

Ziyaretçi Yorumu:’ Dikkat dikkat.. Almış olduğunuz her eser damağınızda bağımlılık yapabilir.. Lezzetli ve güler yüz olunca tadından yenmiyor elinize kolunuza sıhhat..
👍

Moda Çikolatacısı

Tatlıları kadar kahvaltılarının da ünlü olduğu bu yer denemeye bedel.

Adres: Caferağa, Şair Nefi Sk. No:24, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 09:00 – 23:30

Ziyaretçi Yorumu:’ Çok öncesinden deneyip beğenmiştik ve ikinci ziyaretimizde de tıpkı biçimde memnun kaldık. Çikolatasını lezzeti hakikaten hissedilebiliyor. Kimi tatlıları biraz ağır gelebiliyor.’

Helvacı Yakub Efendi Kadıköy

Lezzetli helvası, ilgili yer sahibi ve güler yüzlü müşteriler ile Helvacı Yakub gidilmesi gereken tatlıcılardan.

Adres: Rasimpaşa, Söğütlü Çeşme Cd No:127, 34716 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 09:00 – 00:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Sıcakkanlı, küçük, hoş bir yer. Servis yapan kişi nitekim hayli nazik. Helvalar da muhteşem (dondurmayla daha da iyi).’

Şekerci Cafer Erol

Eski bir işletme olan Şekerci Cafer Erol’a girdiğiniz anda sanki acaba diyerek bütün şekerleri tatmak isteyeceksiniz.

Adres: Osmanağa, Yasa Cd. No:19, 34714 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 08:00 – 23:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Ben çok beğeniyorum sık sık gelirim epeyce huzurlu bir yer çalışanlar fazlaca efendi hayli kibar kar ben hayli mutluyum bu yerden
🧿
👍

Chocca Sweet in Moda

Küçük İtalya diyebileceğimiz lezzet dolu butik bir yer. Cannoli ise kesinlikle denenmesi gereken ve tadı damağınızda kalacak bir tatlı.

Adres: Caferağa Mah.Mühürdar Karakolu Sok. No.9/A Moda Kadıköy

Açılış – Kapanış Saati: Hafta sonu: 12:00 – 22:30

Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma: 14:00 – 22:30 (Pazartesi açılış saati 16:00)

Ziyaretçi Yorumu:’ Alışılagelmişin haricinde bir tatlı yiyelim, farklı ancak hoş olsun diyorsanız burayı kesinlikle öneririm. Büsbütün el emeği ile yapılan pek hayli tatlı denemeye kıymet. Cannolioldukça hoştu, eşi-dostu sık sık getirebilirim :)

Bombacı Mülayim

Ünlü İzmir bombası tatlısını bilmeyen yoktur. İstanbul’da bu küçük dükkanda “bombalanacaksınız.’

Adres: Caferağa, Mühürdar Cd. no:33, 34000 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 09:00 – 04:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Burası şekeriniz niyet uğrayacağınız birinci yer olmalı ben 3 tane bomba aldım gerçekten fazlaca uygundular ağzımda bir çikolata şenliği vardı güya fakat tabi ki çikolata biraz taştı döküldü kendimi ana okulda yemek yerken hissettim bir an
🙂
fiyat konusuna 3 bomba 2 çay 46 tl bilmiyorum uygun mu bilemem ancak değiyor bence.’

Baylan Pastanesi

Kadıköy’de Kup Griye nerde yenir diye sorduğunuzda tek adres Baylan Pastanesi olacaktır. Kesinlikle denenmeli.

Adres: Caferağa, Muvakkıthane Cd. No: 9/A, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 07:00 – 22:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Klasiklerden kup griye ve rokoko denedik, taze, lezzetli ve her zamanki kalitesiyle Baylan bizi pişman etmedi
☺

Lokmata

Kadıköy’de en hoş lokma tatlısını bulacağınız bir yer. Yoksa siz hala?

Adres: Caferağa, Arayıcıbaşı Sk. 17-1, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 14:00 – 02:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Çoooooook lezzetli bir tatlı kesinlikle denemenizi tavsiye ederim
😋
👍
Çalışan beyefendi de fazlaca kibar ve güler yüzlüydü biz saatindilk evvel gitmemize karşın bizi kırmadı ve lokmaları hazırlayıp bizi çooook memnun etti
☺

Asuman

Adının da verildiği Asuman, Piraye ve daha kaç tatlıların zevkle ve iştahla yendiği bir yer.

Adres: Caferağa Mah, Şair Nefi Sk. No:9/a, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: Hafta içi: 12:30 – 22:45

Hafta sonu: 11:00 – 22:45

Ziyaretçi Yorumu:’ Asuman sen daima güzelsin.
🥰
4-5 yıl evvel açılışın birinci yılı olabilir ya da bir sene daha sonra hatırlamıyorum. bu biçimdeda gitmiştim o damak, o lezzet hala asuman birebir bir o kadarda enfes! Hoş bir yeri var, çalışanlar pek güler yüzlü ve samimi. Birinci defa gidecek olanlar için söyleyebilirim ki; Asuman ve Mualla tatlısını öneririm evvela. İkramlık için orada epeyce çeşit çikolatalar, kolonya, kahve envai çeşitler var.’

Lavinya Tatlıcısı

Genel olarak bütün tatlıları beğenilse de cheesecake konusunda nitekim bir numara. Gitmeyenler kesinlikle gitmeli.

Adres: Zühtüpaşa, Kent Kahya Sk. No:15, 34724 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 14:00 – 02:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Net olarak yediğimiz en âlâ cheesecake mükemmel ya.’

Lacolli Tiramisu

Google yorumlarına bakarak “o kadar da değildir” diyen herkes bu yoruma bin pişman. Tiramisularını kesinlikle denemelisiniz.

Adres: Caferağa Mah. Mühürdar Karakolu Sokak, İkizler Apt, D:No:9/C, 34710 Kadıköy/İstanbul

Açılış – Kapanış Saati: 12:00 – 22:00

Ziyaretçi Yorumu:’ Burada tiramisu yedikten daha sonra sanki daha evvel yedim mi hiç diye kendime sormadan edemiyorum. Klasik tiramisunun üzerine limonlu söylemiş olduk. Başka lezzetler için tekrar geleceğiz.’