Batur: Muhtarlar pandemi sürecinin kahramanları

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,640
0
36
Batur: Muhtarlar pandemi sürecinin kahramanları
Konak’ta, 19 Ekim Muhtarlar Günü, Konak Belediyesi’nin ilçedeki mahalle muhtarları için düzenlediği yemek tertibiyle kutlandı. Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemekte Konak Belediye Lideri Abdül Batur’un yanı sıra Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Konak Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy, belediye bürokratları ve ilçede nazaranv yapan 111 Mahalle Muhtarı yer aldı.

Lider Batur, “Konak’ın muhtarları bir başka” dediği muhtarlara verdiği ehemmiyeti, “Konak’ın muhtarlarını ben şu biçimde tanım ediyorum. Hepsi mahallesine, insanına hizmet aşkıyla dolu olan arkadaşlarımız. Bunu her vakit her yerde söylüyorum. Belediye olarak gücümüz nereye kadar yetiyorsa sizlerin yanındayız” kelamlarıyla bir defa daha vurguladı.

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, “Mahallelerimizin, kentlerimizin medarı iftiharları epey sevgili muhtar kardeşlerim, Muhtarlar Gününüz kutlu olsun” kelamlarıyla başladığı konuşmasında, bilhassa pandemi devrinde mahalle muhtarlarının uyumlu çalışmalarını överek şunları söylemiş oldu:

“20 yıllık Narlıdere Belediye Başkanlığından daha sonra Konak’ta sizlerle birlikte olmak bana epeyce büyük heyecan verdi. İki buçuk yıllık mühlet içerisinde maalesef hem mahallî yöneticiler olarak bizler, hem mahallenin temsilcisi olan mahalle muhtarlarımız, bütün ülkemiz fazlaca güçlü bir müddetçten geçti ve geçmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde bilhassa Konak’ta belediye, muhtarlar ve kaymakamlık ve kamu kurumlarının halka en hoş biçimde yardımcı olmak için birlikte, uğraş ortasında olduğunu gördük. Bedelli muhtar arkadaşlarımız, Covid-19’a yakalanan ve karantinada olan vatandaşların yakından denetiminden tutun erzak yardımına kadar, tüm yardımların yapılmasında hem kaymakamlıktaki hem belediyedeki ünitelerle ortak çalıştılar. Sıhhat her şeyin başı. Vatandaşa hizmet götürebilmek için kendi sıhhatini tehlikeye atıp koronaya yakalanan muhtarlarımız var burada. Sizlere sahiden minnettarız. Nitekim daima birlikte uygun bir imtihan verdik diye düşünüyorum.”

Batur, Konak muhtarlarının her vakit mahalleleri için canla başla çalıştığını söz ettiği konuşmasını şöyleki sürdürdü:

“Konak’ın muhtarları bir diğer. Konak’ın muhtarlarını ben şu biçimde tanım ediyorum. Hepsi mahallesine, insanına hizmet aşkıyla dolu olan arkadaşlarımız. Bunu her vakit her yerde söylüyorum. Belediye olarak gücümüz nereye kadar yetiyorsa sizlerin yanındayız. birlikte toplantılar yapıyoruz. Sizler hiç bir vakit şahsınızla ilgili teklif getirmiyorsunuz. Her vakit evvel mahalleniz geliyor, mahallenin problemlerini iletiyorsunuz. Biz de tekliflerinizi en âlâ biçimde değerlendirmeye çalışıyoruz. Sizleri seviyoruz, sayıyoruz, Konak Belediyesi olarak sizlerle birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz.”

birlikte Konak anlayışıyla, omuz omuza çalışmaya devam edecekleri iletisini veren Lider Batur, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Muhtarlar bizim baş tacımız, bizim elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımız. Bu laf, boşuna söylenmiş bir şey değil. Samimi bir kelam, yürekten gelen bir şey. Sizlerle berber olmak, bu günü paylaşmak epey değerli. Bugün ortamızda, Konak’ta olmasından onur duyduğumuz, çabucak kaynaştığımız, epey bedelli kaymakamımız var ona da yeniden beğenilen geldiniz diyorum. Konakta sizin üzere bedelli yöneticilerle çalışmak bize her vakit güç vermiştir. Bu beraberliğimiz, bu ağız tadımız hiç bozulmasın. Bundan daha sonra da omuz omuza çaba etmeye, vatandaşa hizmet götürmeye, ‘beraber Konak’ anlayışıyla hizmet üretmeye devam edeceğiz. Şimdiye kadar verdiğiniz, hizmet, dayanak ve dayanışma için hayli teşekkür ediyoruz.”