Çocuğu kucağındayken eşine 12 el ateş etti!

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,636
0
36
Çocuğu kucağındayken eşine 12 el ateş etti!
Kağıthane Ortabayır Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde saat 21.00 sıralarında meydana gelen hadisede, 4 çocuk annesi Büşra Y. (26) ve taksi sürücülüğü yapan eşi Emre Y. (31) içinde kıskançlık ve şiddetli geçimsizlik niçiniyle hengame çıktı.

Daha evvel ortalarında çıkan arbedeler niçiniyle birkaç sefer konutu terk eden Büşra Y. konutuna geri dönünce cani koca dehşeti yaşattı. Boşanma sürecine giren çiftin içinde şiddetlenen arbedeler daha sonrasında olay günü Büşra Y.’yi arayan eşi Emre Y., çocuklara yemek götürmek için konuta gelmek istediğini söylemiş oldu. Büşra Y.’nin kabul etmesi üzerine meskene gelen şahıs, yemeği bıraktıktan daha sonra çocuklardan meskenden çıkmalarını istedi.

O esnada çıkan tartışmada 4 yaşındaki oğlu Y.A.Y.’yi kucağına alan Emre Y., koltukta oturan Büşra Y.’ye tabancayla 12 el ateş ederek kurşun yağdırdı. Bacak ve kollarına isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan genç bayan, kanlar içerisine yere yığılarak şuurunu kaybetti. Olayın akabinde saldırgan Emre Y., çocukları Y.A.Y., K.S.Y. (7) ve U.Ö.’yü (11) alarak geldiği 34 TFB 77 plakalı taksisiyle olay yerinden ayrıldı. Çocukları evvel annesi Nilifer Y.’ye bırakan Emre Y., akabinde taksisiyle kaçmaya başladı.

12 EL ATEŞ ETTİĞİ BAYAN HAYATİ TEHLİKEYE ATLATTI

Silah seslerini duyan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine epeyce sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Olay yerine gelen polis grupları etrafta tedbir aldıktan daha sonra Büşra Y.’nin komşularıyla bir arada meskenin kapısını kırarak içeriye girdi. Ağır yaralı olan genç bayan sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde şuuru kapalı biçimde ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Ameliyata alınan genç bayanın bedeninden 9 adet kurşun çekirdeği çıkartıldı. Hastanede bir süre kalan Büşra Y., tedavisinin akabinde taburcu edildi.

POLİS TARAFINDAN YAKALANAN CANİ KOCA TUTUKLANDI

Öte yandan olay yerinde inceleme yapan polis takımları, etrafta bulunan vatandaşların tabirlerine başvurdu. Yapılan çalışmalar kararında polis grupları, Emre Y.’nin taksiyle Beylikdüzü’ne gerçek gittiğini tespit etti. Emre Y., E5 karayolu Esenyurt Turgut Özel Mahallesi Haramidere Kavşağı’nda olayda kullandığı silahla bir arada kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınarak emniyete gdolayılen Emre Y.‘nin çeşitli kabahatlerden 7 adet kaydı olduğu öğrenildi. İsimli süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edilen Emre Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildi. Şahsın eşi Büşra Y.’yi bir arada yaşadıkları süreçte biroldukca kere darp ettiği ve bıçakla yaraladığı da öğrenildi.

“4 YAŞINDAKİ OĞLUMU KUCAĞINA ALIP O KUCAĞINDAYKEN BANA ATEŞ ETTİ”

Dehşet anlarını anlatan Büşra Y., “Beni vurmadan evvel aslına bakarsan ayrılma yoluna girmiştik. Bizi bu sürece iten sebepler de alkol içip, vurup kırmasıydı. Beni hayli fazla darp ediyordu. Daha evvel de bıçaklama olayları olmuştu ve ben şikayetçi olmuştum. Uzaklaştırma üzere cezalar alsa da bir biçimde barışma, uzlaşma yoluna girmiştik lakin bunlar hiç bir vakit son bulmadı. En son 1 ay evvel ayrılmak istediğimi söylemiş oldum, o da gitti. Aslında anlaşmıştık, ortada bir gelip çocuklarına yemek getiriyordu. O gece de meskene yemek getirme mazereti ile geldi. Kapıdan girdikten daha sonra benimle bir 5 dakika konuşmak istediğini söylemiş oldu. Ben de konuşmak istemediğimi, buradan gitmesi gerektiğini söylemiş olduğimde 3 çocuğumun gözünün önünde silahını çıkarıp ateş etmeye başladı.

Tek hatırladığım şey çocuklarımın epey fazla korktuğu, bağırdığıydı. 4 yaşındaki oğlumu kucağına alıp o kucağındayken bana ateş etti. Ben bacağıma 3 tane kurşun girdiğini gördükten daha sonra çığlık atabildim, çabucak sonrasında aslına bakarsan kendimden geçip bayılmışım. Gözümü açtığımda ambulansın taşıma torbalarının üstündeydim, sonrasındasında aslına bakarsan hastaneye götürdüler. Hastanede biroldukça kısımdan hekimler tedavim ile uğraştılar. Toplam 12 kurşun attı lakin isabet eden, bacakta ve kolda olmak üzere giren çıkan 9 tane var. Bu olayın gerçekleştiği anda da aslına bakarsan gözünü kırpmadan gözlerimin içine baka baka yaptı. hiç bir tereddüt, dehşet hissetmeden ateş etti” dedi.

“SADECE LAVABOYA GİDEBİLECEK DURUMDAYIM, MAĞDURİYETİM ÇOK FAZLA”

Hastane sürecinin güçlü geçtiğini anlatan Büşra Y., “Ailem yok, çocuklarım konutta yalnızdı. Ben de yalnızca onlara bir an evvel kavuşmak için tedaviyi reddedip meskenime geldim. Şu anda yalnızca lavaboya gidebilecek durumdayım, mağduriyetim hayli fazla. Tek istediğim onun içeriden çıkamamasıdır. Zira daha evvel de bu biçimde hareketleri olduğu için çıktığında devam edeceğini biliyorum. Alkol bağımlısı bir insan, sağlıklı düşünemeyip çocuklarımın önünde daha fazlasını yapabileceğini biliyorum. Dışarı çıkmasından korkuyorum. Ben o an ölebilirdim lakin kendimi düşünemedim, düşünebildiğim tek şey çocuklarımdı” tabirlerini kullandı.

“ÇOCUKLARIM MESKENE GİRİNCE HEPSİNİN TEK BAKTIĞI YER OLAYIN OLDUĞU KOLTUKTU”

Çocuklarına kavuştuğu için keyifli olduğunu anlatan Büşra Y, “Hastaniçin meskene ambulansla geldim. Sedyeyle beni içeri koyacakları için kapı bendilk evvel açıldı. O yüzden çocuklarım bendilk evvel içeri girdi. Hepsinin tek baktığı yer olayın olduğu koltuktu. Kitlenmişlerdi oraya ve onları o biçimde görür görmez sedyenin üstünde kapıda yalnızca ‘Yavrularım ben geldim’ diyerek dikkati üzerime çekip onları o psikolojiden çıkarmaya çalıştım” biçiminde konuştu.

hadiseden daha sonra cezaevine konulan eşinin kendisini telefonla aradığını söyleyen Büşra Y, “İçeriden mektup gönderiyor. Arama hakkı olduğunda bir defa beni aradı. Aradığında güya kendisi bunları yapmamış üzere bana çalışıp çalışmadığımı soruyor, ki ben esasen tam olarak ayağa kalkamıyorum şu an. O ise benle dalga geçer üzere ’Ne yaptın işe başladın mı?’ üzere şeyler söylüyor. Ben çocuklarımı okula bile götüremiyorum, çocuklarım geri kaldı. Lakin o yaşananlardan hiç pişman değil, hala rahat rahat konuşabiliyor. Bir arkadaşım vasıtasıyla öğrendim, ailesi avukat tutmuş. Onu içeriden çıkarmak için özel avukat tutmuşlar. Bir insan canını hiçe sayarak, kendimi geçiyorum çocuklarına yaşattıklarını hiçe sayarak bu adamı içeriden çıkarmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Dehşeti yaşayan genç bayan, eşinin cezaevinden çıkmasını istemediğini, zira tıpkı şeyleri bir daha yaşamaktan korktuğunu kelamlarına ekledi.