Dele Alli, Mourinho ve Ismael’i birbirine benzetti

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Beşiktaş’ın transfer devrinde Everton’dan kiraladığı Dele Alli, basın toplantısında soruları yanıtladı.

“Sahaya kendimi olduğu üzere yansıtan bir oyuncuyum”

Eski Teknik Yöneticisi Jose Mourinho ve Valerien Ismael’in misal noktaları olduğunu söyleyen Dele Alli, “Konuşmamız Mourinho ile özel bir görüşmeydi fakat belgeselde açığa çıktı. Benden ne istediğini anlatan bir konuşmaydı. Valerien Ismael’in de motivasyon olarak tıpkı olduğunu söyleyebilirim. Buraya gelmedilk evvel onun ve benim bekletimlerimle ilgili ortak noktalarımız vardı. Alana kendimi olduğu üzere yansıtan bir oyuncuyum. Hocamız da bana bu özgüveni verdi.” dedi.

“Futbolda inişler ve çıkışlar var”

Beşiktaş’tan gelen teklifi kabul ederek yeterli bir karar verdiğini söyleyen Dele Alli, “Genç bir oyuncu olarak Premier Lig’e geldiğinizde epeyce büyük bir beklenti olmuyor. Gol atmaya başlayınca ve yeterli performans gösterince göz önüne geliyorsunuz. Futbolda inişler ve çıkışlar var. Oynamayan bir oyuncunun performansı düşebilir. Performansınınz berbata gittiğinde bunun üstünde epey durmamanız gerekiyor. Beşiktaş’tan teklif geldiğinde bu fırsatı kıymetlendirmek istedim ve benim için yeterli bir meydan okuma. Üstün Lig epeyce uygun bir lig. Futbolda düşüşler olabilir lakin bunların bizi düşürmesine müsaade vermemeliyiz.” açıklamasında bulundu.

“Gittiğim her yerde herkes maçı soruyor”

Fenerbahçe ile 2 Ekim’de oynanacak maçla ilgili ise Alli, “İngiltere’de epey fazla derbi oynadım lakin buradaki derbi biraz daha farklı. Gittiğim her yerde herkes bu maçı soruyor. Beşerler için ne kadar değerli olduğunu anlıyorum. Sakatlığım üzücüydü. çok uygun hissediyorum.” yorumunda bulundu.

“Çok fazla sevgi hissettim burada”

İngiltere Ulusal Ekibi’ne bir daha dönmek istediğini söyleyen Alli, mesleğine Beşiktaş’ta devam edip etmek istediğiyle ilgili soruya şu karşılığı verdi,“Milli ekipte her oyuncu oynamak ister. Burada yeterli bir performans gösterip ulusal gruba dönmeyi istiyorum. Çok fazla sevgi hissettim burada. Benim de burada bu sevgiye karşılık olarak kadroya yardım edip insanları keyifli etmem gerekiyor. İnsanları performansımla şaşırtmam gerekiyor. Kendimi özgürce tabir edebileceğim bir ortamdayım. Gelecekle ilgili konuşmak şu an için gerçek değil. daha sonrasında neler olacağını goreceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Buradaki düzeye açıkçası şaşırdım”

Süper Lig’in sıkıntı bir lig olduğunu lisana getiren İngiliz oyuncu, “Mental ve fizikî olarak sıkıntı bir lig. Buradaki düzeye açıkçası şaşırdım. Çok âlâ oyuncular ve gruplar var. Burada futbol, herkes için fazlaca fazla şey söz ediyor. Bu da baskıyı doğuruyor. Bunu yönettiğinizde daha düzgün oluyorsunuz.” dedi.

“Takımların düzeyi nitekim iyi”

Siyah-beyazlı ekipte kendisini uygun hissettiğini söyleyen Dele Alli, “Çok tempolu bir kadroyuz. Bunu buraya geldiğimde net bir biçimde gördüm. Oyuncuların tempolu oynaması beni fazlaca memnun etti. Kadroda ve ligde kendimi rahat hissediyorum. Ekiplerin düzeyi nitekim güzel. Bu da adaptasyon meselesini ortadan kaldırıyor.” açıklamasında bulundu.

“Mental olarak yeterli durumdayım”

Beşiktaş’ta kupalar kazanmak istediğini söyleyen Dele Alli, “Mental olarak âlâ durumdayım. Yaşadıklarımdan hayli şey öğrendim. Ben buraya bir şeyler kazanamak ve şampiyon olmak için geldim. Şampiyon olabilmek için de elimden ne geliyorsa yapacağım. Beşiktaş’a geldiğimden bu yana negatif bir durumla karşılaşmadım ve bu sevginin karşılığını vermek zorundayım.” diyerek kelamlarını noktaladı.