Diego Lugano: Diego Rossi’ye kefilim

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fenerbahçe ‘nin unutulmaz isimlerinden biri olan Diego Lugano, Sivasspor maçını izlemek için tribündeki yerini almıştı.

Uruguaylı futbolcu birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“ROSSI MUVAFFAKİYETE AÇ”

“Diego Rossi, muvaffakiyete aç ve tüm dünyaya kendisini göstermek istiyor. Bunu yapabileceği en uygun yerlerden birine geldi. Taraftarla da bütünleşince, fazlaca başarılı olacak.”

“SZALAI’NİN GENÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

“Szalai’nin 23 yaşında olduğunu bilmiyordum. Alandaki öz itimadı, olgun hali, duruşu, teknik kapasitesi ve kararlılığı beni fazlaca etkiledi. Bunu oyunun her anında hissettiriyor. Şayet bu yaşta Fenerbahçe için oynuyorsa, birkaç sene daha sonra Avrupa’nın devlerinden birinde oynamaması için hiç bir sebep yok. Kim’i de fazlaca beğendim. O da Szalai üzere hayli kararlı bir oyuncu. Kim de daha fazla oynadıkça ekibe alışacak ve kendisini daha hayli geliştirecektir.”

“ROSSI ÂLÂ İŞLERE İMZA ATACAK”

“Diego, ne yapmak istediğini bilen bir karakter. Genç yaşta Uruguay’dan ayrıldı ve ABD’de Los Angeles FC Kulübü’nün simgesi, en epeyce gol atan ismi oldu. Hatta ligin sembol oyuncularından bir tanesiydi. Transferi öncesi bana burayla ilgili sorular sordu ve ona olumlu şeyler söylemiş oldum. Diego, muvaffakiyete aç ve kendisini tüm dünyaya göstermek istiyor. Bunu yapabileceği en düzgün yerlerden biri Fenerbahçe. Taraftarla da bütünleşince, epey uygun işlere imza atacak.”

“MESUT MEYDAN OKUYOR”

“Dünya futbolunda yeri olan bir yıldız. Fenerbahçe’ye gelmesi benim için sürpriz oldu. Oyun bilgisi çok yüksek bir oyuncu. Çok çabuk düşünüyor ve uygulayabiliyor. Ben nasıl buraya geldiğimde meydan okumak ve kendi tarihimi yazmak istiyordum, birebiri onun için de geçerli.”

“BEŞİKTAŞ BENİ İSTEMİŞTİ”

“Evet hakikat. PSG’ye transfer olduktan daha sonra Beşiktaş beni istemiş ve epey uygun bir teklif yapmışlardı. şüphesiz Türkiye’nin kıymetli bir kulübünden bu biçimde bir şeyin gelmesi hoş bir durumdu. Fakat o periyot kendilerine ilgileri için teşekkür edip, ‘Türkiye’de yalnızca Fenerbahçe’de oynarım’ iletisini iletmiştim.”

“HER TEMAS FAUL OLMAMALI”

“Türkiye futbola aşık bir ülke. Futbola tutku manasında tahminen de dünyada 1 numara. Lakin işler bu biçimde gitmiyor. Uruguay’da bir futbol kültürü var. Sonuçta Dünya Kupası’nı birinci kazanan ülkelerdeniz. Bu kültürün oluşması biraz vakit alıyor. Türkiye’de her şey var üzere gözüküyor lakin külfet tertip eksikliği. Örneğin oyun hayli sık duruyor. Avrupa’daki ritmi yakalamanız gerek. Her temas faul olmamalı. Yerde yatan yatsın fakat oyun devam etsin. Seyir zevkini etkiliyor. Bu değişmeli.”

TÜRKİYE niye İSTİKRARLI DEĞİL

Son olarak Fanatik’e konuşan Lugano, “EURO 2008’deki Ulusal Grup epey başarılıydı. Birebir devirlerde biz Fenerbahçe’de, Sevilla ya da Chelsea ile oynarken, ‘Bu maçı alacağız’ diyorduk fakat bunu kendimize söylerdik, dışarıya değil. EURO 2020’deki Ulusal Ekip final oynayamazdı lakin turnuvada düzgün işler yapabilirdi. Örneğin Uruguay’da biz, karşımızda Ronaldo ya da Messi bile olsa, ‘Onu gömeceğim ve duvara asacağım!’ psikolojisiyle alana çıkarız. Bu bir futbol kültürü. Bunu içten hissetmek gerek.” diyerek kelamlarını tamamladı.