Dünya şampiyonu ulusal atlet Mizgin Ay, Paris Olimpiyatları’na hazırlanıyor

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
2017 Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda bayanlar 100 metrede altın, 200 metrede ise bronz madalya kazanan lakin sakatlığı niçiniyle 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılamayan başarılı atlet Mizgin Ay’ın Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde tedavisini yanında çalışmalarını da sürdürüyor.

Bartın Üniversitesi öğrencisi ulusal atlet, üniversite güz devri final imtihanları için eğitim gördüğü Bartın’da boş vakit içinderında üniversitenin spor salonunda güç depolamaya devam etti.

İKİ DEFA KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Mizgin Ay, 2021 yılında sakatlık ve hastalıklarla uğraş etmek zorunda kaldığını söylemiş oldu.

Üst üste iki sefer koronavirüse yakalandığını belirten Mizgin, şunları söylemiş oldu:

“30 gün hastanede yatmak zorunda kaldım. 30 günden daha sonra aslına bakarsan bir dinlenme süreci olmak zorunda. Çabucak spora başlanıldığında berbat tesirlerle sonuçlanabiliyor. yeniden başladıktan daha sonra da dizimden sakatlandım. Bunun yüzünden olimpiyatları kaçırdım. Kota sıralamasındaydım. Birkaç tane yarışta yarışsam olimpiyatlara katılacak kapasitedeydim. Maalesef bunların hepsi üst üste gelince olimpiyata da gidemedim. Artık ameliyatımı oldum ve daha kuvvetli olarak geri döneceğine inanıyorum.”

Hastalık ve sakatlık süreçlerini yaşarken Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandığını tabir eden Mizgin, “U23 Avrupa Şampiyonasında sakat dizimle gidip yarışmak istedim. Kendime inandım. Ne olursa olsun başaracağımı göstermek istedim. Avrupa Şampiyonası’nda finale kaldım. hem de 100 metrede 11,55’lik dereceyle Türkiye rekoru kırdım. bu biçimde bir müddetç atlattık. Dediğim üzere de ameliyat oldum ve şu an toparlanma sürecindeyim. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezinde tedavimi sürdürüyorum. bu türlü ilerliyorum.” halinde konuştu.

OLİMPİYATLARDA BİR BİRİNCİ YAŞATMAK İSTİYOR

Şimdiye kadar 45 Türkiye rekoru kırdığını ve bunları daha da artırmak istediğini vurgulayan ulusal atlet, şunları kaydetti:

“KENDİM ÜZERE ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUM”

Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden bu yıl mezun olmaya da hazırlanan ulusal atlet, üniversitesinde spora ve atlete epeyce bedel verildiğini, mezun olduktan daha sonra öğretmen olup, kendisi üzere şampiyonlar yetiştirip ülkeye bu türlü katkı sağlamak istediğini belirtti.

2017 Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda bayanlar 100 metrede altın, 200 metrede ise bronz madalya kazanan Mizgin Ay’ın hayli sayıda Türkiye rekoru da bulunuyor.