Emniyet’in Mahmutyazıcıoğlu cinayeti niçiniyle arandığını söylemiş olduği ‘Drej Ali’den birinci açıklama

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,651
0
36
Emniyet’in Mahmutyazıcıoğlu cinayeti niçiniyle arandığını söylemiş olduği ‘Drej Ali’den birinci açıklama
Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı’nda Beşiktaş Spor Kulubü eski yöneticisi ve ünlü sunucu Ece Erken’in eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun silahlı akınla öldürülmesi daha sonrası

“İKİ YEĞENİMİN ARANDIĞI DOĞRUDUR”

Sözcü’den Hürmet Öztürk’e konuşan
Ali Yasak, aranan kişinin kendisi olmadığını, tıpkı isimli yeğeninin arandığını söylemiş oldu. Yasak, şunları anlattı:

“Avukat Şafak Bey’i öldürdüğü sebebi öne sürülerek iki yeğenimin arandığı doğrudur. Kardeşim Mehmet Yasak’ın oğulları. Lakin ben Mehmet Yasak’la 20 yıldır konuşmuyorum. Tıpkı biçimde yeğenlerimi de son olarak 4 yıl evvel annemin cenazesinde gördüm. Onlarla da hiç bir irtibatım yok.

Çocuklarımı evlendirdiğimde de kardeşimi de, yeğenlerimi de davet etmedim. Birebir biçimde o da kendi çocuklarını evlendirdiğinde beni ve çocuklarımı davet etmedi. Yani hiç bir ilgimiz, alakamız yok. Yeğenimin isminin Ali olması niçiniyle, güya olayı yapan benmişim üzere basında yer alıyorum.

“POLİS BENİ ARAMIYOR”

Ben aranan birisi değilim. Şu anda da işyerimdeyim. Polis beni aramıyor. Arıyorsa da adresim aşikâr. Şu anda da işyerimdeyim. Aranan yeğenlerimin de babası tarafınca bulunup teslim olmalarını istediğini öğrendim. Doğrusu da polise gidip teslim olmalarıdır. Avukat Şafak Beyefendisi de tanımazdım.”