Emre Belözoğlu: Burada olduğum için epey memnunum

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Başakşehir’de teknik yönetici Aykut Kocaman’ın akabinde bakılırsave gelen Emre Belözoğlu için basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında lider Göksel Gümüşdağ da yer aldı.

Basın toplantısında Aykut Kocaman’a teşekkür eden lider Göksel Gümüşdağ “8 ay bakılırsav yapmış, epey değerli pahalı hocamız sayın Aykut Kocaman’a teşekkür ediyorum. Kendisiyle uzun yıllardır tanışırdık. Beşerler birlikte çalışınca daha âlâ tanıyorlar. Ben yeterli ki çalışmışım diyorum. Kendisi tanımaktan büyük memnunluk duyuyorum. Bundan daha sonraki futbol mesleğinde ve hayatında Aykut Kocaman’a muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜKLERİNDEN OLMAK İSTİYORUM”

Basın toplantısında konuşan Emre Belözoğlu “Benim için Medipol Başakşehir’in ailesinin farklı bir yeri var. Mesleğimin herkes tarafınca sonlandığını düşündüğü devirde, 35 yaşımda buraya geldiğimde bırakmayı da düşünüyordum. 4 sene daha sonra Fenerbahçe’ye transfer oldum. 40 yaşımda A Ulusal Ekip kaptanı olmamda yegane sebep burada gösterilen sevgiydi. Burada olmak memnunluk, gurur verici. ömrümde hiç unutmayacağım anlardan birini yaşıyorum. Futbolun ortasında kalma isteğimi biliyorsunuz. En büyük hayalim, Türkiye’nin en büyük teknik erkeklerindan biri olmak.” dedi.

“ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM”

“Şampiyonluk vizyonu olacak mı?” sorusunu yanıtlayan Emre Belözoğlu “Hayatta muvaffakiyetler da, başarısızlıklar da kimi vakit iradeniz, çalışmanızı şekillendirir lakin hepsi nasiptir. Kulübün gelişmeninde birfazlaca isim üzere benim de katkım var. Başakşehir, Okan Hoca ile şampiyon oldu. Çıtayı epeyce yükseğe çekti. Abdullah Avcı Hoca kadrosu inşa etti. Aykut Kocaman üzere benim için epey pahalı bir beşerden nazaranvi devralıyorum. Sorumluluğum epey büyük. İnsanların başında başka gruplar üzere birinci 10, birinci 6 üzere amaçlar olabilir fakat Başakşehir ailesi ligin birinci 3’üne maksat koyar her vakit. Amacımız en üstlere oynamak. Okan Hoca’ya nasip olanı hedefliyorum. Ben burada kulübün genlerine hakim olan birisi olarak, burada muvaffakiyet istenir, arzulanır, beklenir. Topluluğun benden isteğini biliyorum. Elimden geldiğince gayret edeceğim.” tabirlerini kullandı.

“PRO LİSANS BENİMLE SORUN OLDU”

“Pro lisans durumu ne olacak?”
sorusunu cevaplayan Emre Belözoğlu “Türkiye’de pro lisans konusu hayli fazla konuşuluyor. Ben hoca olmaya karar verdikten daha sonra fazlaca konuşulmaya başlandı. Herbiçimde bir yere temas ettik. Aslında Türkiye Futbol Federasyonu, bu hakkı tanımıyor fakat Avrupa’da oynarken alınabiliyor. Türkiye’de futbolu geç bırakmak dezavantaj oluyor. TFF’nin pro lisans için belirlediği bir süre var. O müddet tamamlanınca kursa gideceğim. Kursa girince pro lisanslı görünüyorsunuz. O kısa mühlet daha sonra ortadan kalkacak. Futbolculuktan daha sıkıntı bir mesleğe geçtim. Deneyim etmem gereken gerçekleri var. Pro lisansım yok lakin Türkiye Ligi’nde pro lisansı olmayan teknik adamlar da var. Biz de bu yoldan bir başlangıç yaptık. Sonu güzel olsun. Lisansları bir biçimde alacağız. Başakşehir’e yakışır bir oyun oynatırız inşallah. Benim gözümde değerli olan o.” açıklamasını yaptı.

“POZİTİF FUTBOL OYNATACAĞIM”

Oynatmak istediği futbolla ilgili konuşan Emre Belözoğlu “Futbola bakışımı sorarsanız; maksatlarıyla Başakşehir’in örtüşüyor. Her maçı kazanmak için oynayacağım, bunu kadroya aktaracağım. Teknik adamlık mesleğim yeni başlıyor. Kötü bir futbolculuğum, mesleğim yoktu fakat bitti. Artık teknik adamlığı deneyim etmek istiyorum. Futbolu ya da matematiği fazlaca uygun bilebilirsiniz lakin anlatmak diğer bir yetenek. Bunu gruba aktarmak diğer bir yetenek. Ben bunda başarılı olabileceğime inanıyorum. Mevcut takımımız kuvvetli. Aykut Hoca ile dün bir toplantı yaptım. O da takımın gücüne inanıyor. Çok daha büyük gayelere oynayabilecek bir ekibimiz var. Olumlu bir futbol oynatmak istiyorum.” dedi.

“SON GÜNE KADAR TEKLİF ALDIM”

Aldığı teklifler hakkında açıklama yapan Emre Belözoğlu “Teklifler oldu. Son güne kadar fazlaca önemli teklifler oldu. Benim adıma, evvela sayın liderin varlığı, ağabey-kardeş bağımız her şeyin epey ötesinde. Onun bir lafına bakıyordu bu. Bu ailenin ortasında olmak etkenlerden biriydi. Başakşehir’de olduğum için hayli memnunum. İnşallah her şey güzel olur.” sözlerini kullandı.

“HOCAMIZIN GÜZEL BİR TAKIMI VAR”

Göksel Gümüşdağ son olarak “Hocamızın âlâ bir takımı var. 1-2 güne teknik heyet de açıklanır. İnşallah Emre Hoca ile şampiyonluk yaşarız. Şampiyon olmamızda da epeyce büyük takviyesi var aslında. Bu kulübün gelişimi, 8. dönemdeyiz. 1 yılda şampiyonluk gelmiyor. 4 yılıyla şampiyonlukta epey büyük emeği olmuştur.” kelamlarıyla noktaladı.

BAŞAKŞEHİR 15. SIRADA

Öte yandan Başakşehir bu dönem 8 maçta yalnızca 6 puan alarak 15. sırada yer aldı. Emre Belözoğlu idaresinde turuncu-lacivertlilerin nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu.