Enner Valencia ve Wout Weghorst’tan derbi kelamları

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Süper Lig’in 8. haftasında oynanacak olan Beşiktaş – Fenerbahçe derbisindilk evvel tezli açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Şampiyonluk çabasında birinci güçlü derbi imtihanına çıkacak olan sarı-lacivertli ekipte Enner Valencia, ulusal kadro kampından dönmeden siyah-beyazlılara gözdağı verdi.

“Beşiktaş’a gol atmak istiyorum”

Sezona fazlaca güzel bir başlangıç yapan ve ligde attığı 7 golle sarı-lacivertli grubun en golcü ismi olan Ekvadorlu, “Beşiktaş ile şiddetli bir maç oynayacağız, fakat biz kendimize inanıyoruz. Derbiyi kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Gol atmak forvet oyuncularını ekstra motive ediyor. Attığım gollerle âlâ bir başlangıç yaptım. Beşiktaş derbisinde gollerimi sürdürmek istiyorum. Performans manasında fazlaca güzel durumda olduğumu düşünüyorum.” diye konuştu.

“Fenerbahçe’yi yenerek berbat sonuçları unutturmak istiyoruz”

Beşiktaş cephesinden de Fenerbahçe derbisi hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor. Ekibin başarılı golcüsü Wout Weghorst, “Şanssız bir periyottan geçiyoruz. Fakat; şu anda kenetlendik ve büsbütün Fenerbahçe derbisine odaklandık. Derbiler krizden çıkma ismine değerli bir fırsattır. Biz de Fenerbahçe’yi yenerek, son iki maçta aldığımız sonuçları unutturmak istiyoruz. Ayrıyeten alacağımız galibiyet bize şampiyonluk yolunda büyük güç verecek. Bu hususta ne kadar savlı olduğumuzu göstereceğiz.” şeklinde görüş bildirdi.

Ayrıca Hollandalı golcü, “Bu maçın topluluğumuz için ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Taraftarlarımız toplumsal medyada benden gol beklediklerine dair iletiler atıyor. Umarım onları keyifli etmeyi başarırım.” diye konuştu.

Wout Weghorst, geride kalan 7 maçta 3 gol 4 asistlik performans sergiledi.