Eren Elmalı: Evvel şampiyonluk daha sonra Avrupa

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Trabzonspor’un dönem başında Kasımpaşa’dan transfer ettiği Eren Elmalı, bordo-mavili kulübün mecmuasına konuştu.

Her futbolcu üzere Avrupa’da oynama amacı olduğunu belirten Eren, “Tabii ki benim de her futbolcu üzere Avrupa’da oynama hedeflerim var. Ancak kısa vadede şu an amacım ben Trabzonspor’da şampiyonluk yaşamak istiyorum. Bunun için çalışıyoruz grupça ben de bunun için elimden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyorum. Benim şu an tek amacım Trabzonspor’la şampiyonluk yaşamak.” dedi.

“Çok farklı bir duygu”

Eren Elmalı, ulusal formayı giymenin gurur verici olduğunu belirterek, “Çok farklı bir his zira tüm Türkiye’yi temsil ediyorsun. Kadrosunu temsil ediyorsun. Her futbolcunun tahminen de en büyük hayallerinden birisidir kendi ülkesinin ulusal kadro formasını giymek. Benim de en büyük hayallerim- den biriydi. Hakikaten epeyce gurur verici bir andı benim için birinci öğrendiğimde hatta epey sevinmiştim. Sevdiklerimi aramıştım, paylaşmıştım bu duyguyu. Bana nasip oldu. Çok hoş bir his her insanın yaşaması gereken bir his. İnşallah isteyen ve çalışan herkese nasip olur.” formunda konuştu.

“Theo Hernandez’i kendime yakın görüyorum”

İHA’ya oyun usulünü Milan forması giyen Theo Hernandez’e benzettiğini lisana getiren Eren, şu biçimde devam etti: “Ben epey maç izlerim. bu biçimde epey az insanın izlediği ligleri de izliyorum diyebilirim. Hiç maç ayırt etmem. Kendime yakın gördüğüm oyuncu Theo Hernandez diyebilirim, Milan’ın sol beki. Kendisini hayli beğeniyorum. O da genç esasen, 1997 doğumlu. Oyun tarzımı de ona benzetiyorum. Birden fazla kişi de aslına bakarsan beni ona benzetiyor. Sık sık onun maçlarını izlemeye çalışıyorum. İzliyorum da. Bana yakın gördüğüm oyuncu Theo Hernandez.”

Eren Elmalı, Avrupa’da oynamak istediği ligleri ise Bundesliga ve Premier Lig olarak deklare etti.