Fas Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Regragui’den Saiss’e ait açıklama

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Fas Ulusal Kadrosu Teknik Yöneticisi Walid Regragui, Katar’da düzenlenen turnuvada Hırvatistan ile yapacakları üçüncülük maçından evvel düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Regragui yaptığı açıklamada, “Bütün oyuncular her türlü fedakarlığa hazır. Sonuna kadar oynamak istiyorlar ancak kaptanımızı bu maçta riske atmayacağız.” dedi.

Saiss oynamayacak

Başarılı çalıştırıcı ayrıyeten, Nayef Aguerd, Noussair Mazraoui ve En-Nesyri’nin durumunun bilinmeyen olduğunu belirtti.

Hırvatistan’ın 2022 Dünya Kupası’nın en güzel ekiplerinden biri olduğuna vurgu yapan 47 yaşındaki teknik adam, “Yarın, küme evresinde oynadığımız birinci maçtan fazlaca farklı olacak. Açık bir müsabaka olacağını düşünüyorum. Grubuma güveniyorum. Alanda en yeterli çabayı göstereceğimize inanıyorum.” sözlerini kullandı.

“Dünya Kupası’nı üçüncü bitirmemiz olağanüstü bir şey olacak”

Yarı finalde mağlup olan iki ekip için bu maçın kolay geçmeyeceğini belirten Regragui, “Bizim için her maç değerli. Kazanmayı hedefliyoruz. Dünya üçüncüsü olarak FIFA’daki sıralamamızı yükseltmek istiyoruz. Dünya Kupası’nı üçüncü bitirmemiz olağanüstü bir şey olacak. Ülkemize madalyayla dönmek kusursuz olur. Fas futbolu için daha düzgün bir geleceğin yolunu açmak istiyoruz.” diye konuştu.