Fatih Altaylı: Fenerbahçe’den 10 yesek bu kadar utanmazdım

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Müellif ve sunucu Fatih Altaylı, Galatasaray Kulübü’nün Yıllık Olağan Mali Genel Konsey Toplantısı’nda yapılacak oylamada Burak Elmas idaresi için “8 aylık bir idare, hırsızlık yapmadı ise ibra edilmelidir.” dedi.

Fatih Altaylı, Galatasaray’ın Yıllık Olağan Mali Genel Şura Toplantısı ve ibra oylamalarıyla ilgili Habertürk’teki köşe yazısında görüşlerini söz etti. “gayet gergin geçeceği kestirim edilen bir genel kurul” diyen Altaylı, “Ve zannederim artık Galatasaray Spor Kulübü’nün tüm genel konseyleri bu biçimde olacak. Zira genel heyetlere yasa tarafınca verilen ‘İbra’ yetkisi yani geçen 1 yıl ortasında yapılan süreçleri onaylama yetkisi artık genel şuraların elinde bir silah haline geldi ve motamot Türkiye üzere bölünmüş ve kutuplaşmış Galatasaray’da gereğinden epey kullanılır oldu.” dedi.

MUSTAFA CENGİZ HATIRLATMASI

Burak Elmas idaresi için “Bir rövanş duygusu ile ibra etmeme dileği var” diyen Altaylı, şunları kaydetti:

“Eski Lider Faruk Süren, Mustafa Cengiz’in ibra edilmediği genel konseyde Mustafa Cengiz’i ‘İbra edilmeme tehliken var. Seçim sonucu alır bunu açıklarsan en azından ibra edilirsin’ diye dostça bir ikaz yapmış, bunun karşılığında ibra edilmeyen Mustafa Cengiz, Lider Süren’e küfür etme noktasında olduğunu açıklamıştı.

Bugün de bu uyarıyı Lider Burak Elmas’a yönelik olarak ben yapmak istiyorum. Dinlemeyecek lakin ben bir daha de yüzüne karşı söylediğum ‘Seçime git’ tavsiyemi bir kere daha yenileyeyim. Evet ibra silahı Galatasaray’a epey ziyan veriyor. 8 aylık bir idarenin ibra edilmemekle tehdit edilmesinin hiç bir manası, hiç bir mantıklı öne sürülen nedeni yok. Fakat ne yazık ki durum bu.”

“BURAK ELMAS’A KARŞI YENİDEN BİREBİR CEPHEDELER”

“Ve yazgının garip bir oyunu olarak birkaç yıl evvel Burak Elmas’ın yanında, Mustafa Cengiz’i ibra etmeyen kim varsa bugün Burak Elmas’ın karşısında Burak Elmas’ı ibra etmemek için çalışıyor.

Doğal dün Mustafa Cengiz’in ibra edilmemesine kızıp, ibra etmeyenleri Galatasaray’a ihanetle suçlayanlar da bugün onlarla el ele Burak Elmas’ı ibra etmemeye hazırlanıyorlar.

Dünün düşmanları, bugün Burak Elmas’a karşı birebir cephedeler.”

“8 AYLIK İDARE HIRSIZLIK YAPMADIYSA İBRA EDİLMELİDİR”

“Kader… Benim ne düşündüğümü merak ediyorsanız söyleyeyim. 8 aylık bir idare, hırsızlık yapmadı ise ibra edilmelidir. Şayet Burak Elmas idaresi devrilecekse, bunun usulü belirlidir. Üyelerinin beşte birinin imzası ile kulüp seçime gdolayılür. Yanlışsız olan formül budur.

İbra etmemek olağan olarak bir hak ancak bu pespayelik kabul edilir şey değil. Fenerbahçe’den 10 yesek bu kadar utanmazdım. Çok açık.”

Öte yandan Fatih Altaylı sarı-kırmızılı kadro taraftarlığını askıya aldığını da deklare etti.