Fenerbahçeli çiftin nikahını Trabzonsporlu belediye lideri kıydı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Türk futbolunun ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Trabzonspor topluluğu için renkli manzaralar bu kere Gümüşhane’nin Torul ilçesinden geldi.

Trabzonspor’a olan tutkusuyla bilinen ilçede Fenerbahçeli Buket Aytemur ve İlhami Fettah Arslan çifti hayatlarını birleştirecek imzayı atacakları masaya Fenerbahçe formalarıyla oturdu.

Bu durumu daha öncesinden haber alan ve koyu bir Trabzonspor taraftarı olan Torul Belediye Lideri Cihan Özdemir ise tam nikah masasına otururken kazağını çıkararak Trabzonspor formasının üzerine cübbesini giyip nikahı o denli kıydı.

“ALLAH, VATANA, MİLLETE İSLAM’A İYİ EVLATLAR YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN”

Torul Belediyesi Toplumsal Tesisleri’nde kıyılan nikahın şahitleri de Trabzonspor ve Fenerbahçe formaları giyerek merasime katıldı.

Renkli manzaralara sahne olan nikahta bir Trabzonsporlu Belediye Lideri olarak bu keyifli beraberliğe daima bir arada şahitlik edeceklerini kaydeden Belediye Lideri Cihan Özdemir, “İnşallah hoş bir birlikteliğiniz olsun. Vatana, millete, dini İslam’a güzel evlatlar yetiştirmeyi nasip eylesin Rabbim” dedi.

Lider seçildiğinden beri birinci sefer bu biçimde bir nikah kıydığını, bu biçimde bir tertibe giren olmadığını kaydeden Özdemir, “Torul küçük bir yer. Fenerbahçe formalarıyla nikaha gelecekleri haberi bana ulaşınca ben de Trabzonspor’un bir taraftarı olarak onlara bir sürpriz yapmak istedim ve Trabzonspor formasıyla birlikte nikahlarını kıydık. İkisi de kıymetli beşerler. Allah ömür uzunluğu mesut etsin diyorum. Bu vakte kadar olduğu üzere bundan daha sonra da yanlarında olmaya devam edeceğim. Birinci kez bu biçimde bir nikah kıydım. Allah bir ömür mesut ve bahtiyar eylesin” diye konuştu.

“AKRABALARIMIN YÜZDE 90’I FENERBAHÇELİ”

Damat İlhami Fettah Arslan ise, “Evlilik hayli kutsal bir bedel ve biz de bu kutsal pahası diğer bir kutsal değerimizle bütünleştirmek istedik. Bu yüzden bilhassa sonbaharda başlayan beraberliğimizi daha sonrasında kış ve en sonunda da baharda 21 Mart’ta bugüne özel kutlamak, taçlandırmak istedik. Benim akrabalarımın yüzde 90’ı aslına bakarsan Fenerbahçeli. Beşerler sonuçta birbirlerine karşı hürmet duyduğu sürece mutlaka hiç bir sorun düşünmedim” tabirlerini kullandı.

“BAŞ HARFLERİMİZ F.B.”

İsimlerinin baş harfleri de Fenerbahçe’nin kısaltılmışı “FB” olan çiftten gelin Buket Aytemur da, “Bizim isimlerimizin baş harfleri de Fenerbahçe’yi oluşturduğu için, forma giymemizin de manevi kıymeti fazla olduğu için bunu tercih ettik. Biraz alışılmışın haricinde olması birebir vakitte daha farklı bir şey olsun diye yaptık” dedi.