Filippo Turetta, Giulia Cecchettin hakkında: “Onu gözlerinin içine bakarak öldürdüm”. itiraf raporu

AIM

New member
27 Şub 2022
885
0
0
“Tartışmaya başladık. Bana çok bağımlı olduğumu, çok yapışkan olduğumu söyledi. Devam etmek istiyordu, yeni ilişkiler kuruyordu, başka bir erkekle çıkıyordu. Bunun doğru olmadığını, ona ihtiyacım olduğunu, kendimi öldüreceğimi haykırdım. 'Beni rahat bırakın' diye bağırarak arabadan indi. Birkaç dakika sonra onu bıçakladı: “Bana dönük olduğunu hatırlıyorum. Vurduğum yerdeki kollarıyla kendini ondan korudu”.

Yayında ortaya çıkan bu sözlerle Dördüncü Derece, Filippo Turetta Eski ortağının kadın cinayetini anlattı Giulia Cecchettin11 Kasım 2023 akşamı Vigonovo ile Fossò sanayi bölgesi arasında 75 darbeyle öldürüldü. İlerlemek, özgür olmak istediği için öldürüldü. Eski mühendislik öğrencisinin savcı karşısında söylediği sözler Andrea Petroni Geçen 1 Aralık'ta tutuklanıp Verona hapishanesinde hapsedildikten sonra. Ancak itirafına rağmen hâlâ pek çok gölge var: Venedik savcılığının yargılama talebinde açıkça mevcut olan kasıtlılık hayaletinden kendisini uzaklaştırma girişimi gibi.

Alışveriş merkezine yolculuk

Turetta, 11 Kasım'da Cecchettin'in “alışveriş için 'Nave de vero'ya, Venedik bölgesindeki bir alışveriş merkezine yaptığı gezide kendisine eşlik edip etmeyeceğimi sorduğunu” söylüyor. “Dükkanları dolaştık, akşam yemeğini orada yemeyi düşündük. Saat 11 civarında (akşam, ed.) Giulia'nın evine döndük ama görülmemek için Vigonovo'da bir otoparkta durduk.” Burası Cecchettin ailesinin evinden yüz metre uzakta, ilk saldırının gerçekleştiği otoparktı. yer alır.

(halletmek)

“Bana çok bağımlı olduğumu, hayatıma devam etmek istediğini söyledi”

Turetta şöyle devam ediyor: “Ona küçük bir canavar maymun hediye etmek istedim. Yanımda başka hediyeler içeren bir sırt çantam vardı. Başka bir doldurulmuş maymun, minik bir lamba, “Canavarlar dişlerini fırçalar” başlıklı çocuk resimlerinden oluşan bir kitapçık. Kitabın adı aslında “Canavarlar Bile Dişlerini Fırçalar” ve Giulia'nın cesedinin yanında bulunacak. Eski öğrenci, o kitabı şöyle anlatıyor: “Onu almayı reddetti, tartışmaya başladık, bana çok bağımlı olduğumu, ona çok bağlı olduğumu söyledi. Devam etmek istiyordu, yeni ilişkiler kuruyordu, başka bir adamla, Eric'le çıkıyordu.”

Saldırı: “Bıçağı alıp vurdum, çığlık atarak yardım istedi”

“Bunun doğru olmadığını, ona ihtiyacım olduğunu, intihar edeceğimi haykırdım. Benimle dönmeyeceğini söyledi. 'Sen delisin, siktir git beni rahat bırak' diye bağırarak arabadan indi. Çok kızgındım. Şoför koltuğunun arka cebinden bir bıçak alıp peşinden koştum, bıçağı sağ elimde tutarken kolunu tuttum. 'Yardım edin' diye bağırıp düştü. Üzerine eğildim, kolunu dürttüm, yerdeyken omuzlarından tuttum. Direndi, kafasını vurdu. Onu arka koltuğa oturttum.”

(halletmek)

Arabada kaçırma: “Yüzü bana dönükken vurdum”

Turetta, Cecchettin'i kaçırır ve onunla birlikte arabaya binerek Fossò sanayi bölgesine doğru yola çıkar. “Arabadayken bana 'sen delisin, bırak gideyim, ne yapıyorsun' demeye başladı. Onu tek kolumla tuttum. Ağzına bant yapıştırmaya çalıştım. Kıvranıyordu, dışarı çıktı ve koşmaya başladı. Ben de indim. Arabamın sürücü koltuğunun arkasındaki cebinde iki bıçak vardı. Birini Vigonovo'da düşürmüştüm; diğerini alıp peşinden koştum. Sürekli yardım istiyordu, ben de bilmiyorum 10, 12, 13 kadar bıçak darbesi yaptım, boynuna, arkadan, başına, yüzüne, sonra da vurmak istedim. silâh. Bana baktığını hatırlıyorum. Vurduğum yerdeki kollarıyla kendini ondan korudu”. Son bıçak yarasının gözüne çarptığını söylüyor.

(halletmek)

Bedenin terk edilmesi ve kastın gizlenmeye çalışılması

“Giulia artık orada olmadığını hissetti, onu arka koltuklara oturttum ve yola çıktık. Giysilerim onun kanıyla oldukça kirliydi.” Turetta, Giulia'nın cesedini Barcis Gölü yakınındaki izole bir bölgede bırakacak ve ardından arabayla Almanya'ya kaçacak. Onun hikayesine göre, kasıtlı suçlamaları savuşturma girişimleri zaten açık. Viski mi? diyor. kısa bir süre önce aldığını ancak bıçakları her zaman yanında tuttuğunu söyledi. “İntihar düşüncelerim olduğu için arabaya götürdüm”.

Turetta ve kaçış hikayesi: “Annemle babamın itirazını gördüm ve tutuklanmayı kabul ettim”

Katil böylece kaçış hikayesine devam ediyor. Kendisine gösterilen bazı resimlere atıfta bulunarak, “Bu, Cortina'daki benzin istasyonundaki benim. Kanlı kıyafetlerimi arabadaki diğer kişilerle değiştirdim. Arabada her zaman yedek kıyafet, battaniye, yiyecek veya içecek bir şeyler bulunur. Barcis'e doğru yola çıktım, evlerin olmadığı bir yerde durdum, bir süre orada kaldım, hatta çantayla kendimi boğmaya çalıştım ama bantla bağladıktan sonra bile başaramadım. Sigara ve sambuca içersem intihar etmenin daha kolay olacağını düşündüm ama bunun yerine arabada kustum. Böylece telefonu tekrar açtım, kendimi intihar etme cesaretine sahip olacak kadar kötü hissetmemi sağlayacak haberler arıyordum ama ailemin beni hala hayatta bulmayı umduğunu okudum ve bu tam tersi bir etki yarattı: Kendimden vazgeçtim. artık intihar etmemek ve tutuklanmak”.