Galatasaray’da Juan Mata parladı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Süper Lig ‘e verilen ulusal ortada Galatasaray , İstanbulspor’la kozlarını paylaştı. Sarı-kırmızılılar, Ali Sami Yen’de oynanan çabayı Barış Alper Yılmaz ve Mauro Icardi’nin (pen.) attığı gollerle 2-1 kazandı.

Sarı-siyahlıların tek sayısını da İsmi Mehremic kaydetti.Cim Bom’un transferin kapanmasına bir gün kala arka arda deklare ettiğı yıldızlar içinde yer alan Juan Mata da birinci sefer Sarı-Kırmızılı formayı giydi. 64 numaralı formasıyla çaba eden İspanyol oyuncu birinci maçında göz doldurdu.

Icardi’yle ahengi dikkat çekti

Transfer süreci çok bâtın yönetilen ve bir anda açıklanan deneyimli oyuncu, yaşına ve uzun müddet resmi maç oynamamış bulunmasına karşın çok düzgün bir manzara verdi.

34 yaşındaki futbolcunun, Arjantinli süperstar Mauro Icardi’yle olan ahengi da dikkat çekti. Mata gelecek ismine Sarı-Kırmızılı camiayı çok umutlandırdı.

“Türkiye’nin en büyük ve en başarılı takımı”

Maçın akabinde açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, Galatasaray’da şampiyonluklar kazanmak istediğini belirterek, “Galatasaray benim için her vakit büyük bir gruptu. Şampiyonlar Ligi’nde oynayan Avrupa’nın büyük bir kadrosu. Türkiye’nin en büyük ve en başarılı grubu. En üst düzeyde çaba edebileceğim bir şeye gereksinimim vardı. Burada şampiyonluklar kazanmak istiyorum.” kelamlarını lisana getirdi.

“Teklifi alınca çabucak uçağa atladım”

Sarı-Kırmızılı takıma transfer süreci hakkında da konuşan Mata, “Galatasaray’a transferim hayli kısa mühlet ortasında gerçekleşti. Türkiye’den, bu kadar büyük bir gruptan teklif aldıktan daha sonra birkaç saat ortasında görüşmeleri tamamladık. Çabucak uçağa atladım ve buraya geldim.” dedi.