Guadiola, Brezilya’dan dünyaları istedi

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Manchester City Teknik Yöneticisi Pep Guardiola ile ilgili Brezilya Futbol Federasyonu’ndan bir açıklama geldi.

Brezilya Futbol Federasyonu Lider Yardımcısı Francisco Novelletto Neto, birkaç yıl evvel İspanyol teknik adamla ulusal kadronun başına geçmesi için irtibata geçtiklerini söylemiş oldu. Neto, Guardiola’nın kendilerinden 24 milyon euro yıllık maaş talep ettiğini söylemiş oldu.

“24 milyon euro istedi”

Brezilyalı futbol adamı açıklamasında, “Yaklaşık 3 yıl evvel Guardiola ile bağlantıya geçtik, menajeriyle konuştuk. Guardiola’nın Brezilya Ulusal Kadrosu’na teknik yöneticilik yapmayı kabul edeceğini söylemiş oldu. Lakin maaşı yıllık 24 milyon euro dedi” tabirlerini kullandı.

Neto, ayrıyeten açıklamasında, “Bunu öğrenen bir meslektaşım kalp krizi geçiriyordu. Biz 2 milyon euro önerdik. Lakin o bonuslar hariç 24 milyon euro istedi. Ülkesini terk edeceği ve Brezilya’ya geleceği için bu parayı hak ettiğini düşündü” dedi.

Milli ekibe sıcak bakıyor

Guardiola, daha evvel de Brezilya Ulusal Kadrosu ile anılmıştı. Bu yılın başlarında, Güney Amerika takımının, Dünya Kupası’ndan daha sonra Tite’nin yerine İspanyol teknik adamı nazaranve getirmek istediği öne sürülmüştü. Guardiola, o devir yaptığı açıklamada, “Manchester City ile kontratım var, burada hayli memnunum. Artık bunları tartışmanın vakti değil. Bunların nereden çıktığını bilmiyorum. Brezilya her vakit kuvvetli ve favori bir ulusal kadro. Daima öyleydi ve her vakit o denli de kalacak” diye konuşmuştu.

Sözleşmesi sona eriyor

İspanyol antrenör, Manchester City’den ayrıldıktan daha sonra ise bir ulusal ekibi çalıştırma fikrine sıcak baktığını lisana getirmişti. 51 yaşındaki teknik adam, “Bir daha sonraki adım, şayet bir ihtimal var ise, bir ulusal ekip olacak. Copa America’da oynayan bir Güney Amerika grubu ya da Avrupa’da oynayan bir ekip. Bu tecrübeyi yaşamak istiyorum” demişti.

Guardiola’nın Manchester City ile mukavelesi dönem sonunda sona eriyor. İngiliz takımının idaresinin, başarılı teknik adamla Dünya Kupası içinde yeni bir kontrat imzalayabileceği açıklandı.