Hamit Altıntop: Bu hezimet kabul edilemez

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
UEFA Uluslar B Ligi’ne yükselmeyi garantileyen A Ulusal Kadro , Uluslar C Ligi 1. Küme’deki son maçında Faroe Adaları’na deplasmanda 2-1 yenildi.

Başkent Torshavn’da bulunan Torsvollur Stadyumu’nda oynanan müsabakada mesken sahibi Faroe Adaları’na galibiyeti getiren golleri 51. dakikada Viljormur Davidsen ve 59. dakikada Joan Edmundsson kaydetti.

Milliler’in tek golü ise 89. dakikda Serdar Gürler’den geldi.

Kunzt: “Yüzde 1 bile istifayı düşünmüyorum”

3-3 bitten Lüksemburg maçının akabinde Faroe Adaları’na 2-1 kaybeden A Ulusal Grup’ta teknik yönetici Stefan Kuntz, tenkit oklarının gayesindeki isim olurken, maç sonu ayrılık savlarını yalanlayan Alman hoca, “Bu yaşanan tablo içerisinde ben yüzde 1 bile istifayı düşünmüyorum. Muhakkak daha fazla motive olmuş durumdayım. Buradan daha farklı biçimde çıkmak gerekir. Bu tip durumları daha evvel de hayatıştım” tabirlerini kullandı.

Hamit Altıntop: “Hocayla devam ediyoruz”

90 dakikanın akabinde TRT Spor’a konuşan TFF Ulusal Ekipler Sorumlusu Hamit Altıntop da Kuntz’un vazifesine devam edeceğini vurgulayarak, “Yola devam ediyoruz. Kararlıyız. Burada soru işareti var mı? Burada bir sav var. Benim bir yorumum, bu iddiayı kapatır. ‘Biz hocayla devam ediyoruz’ diyorum sorumlu olarak. Gerçek bu” diye konuştu.

Alınan kararın kabul edilemez olduğunu belirten Altıntop, “Hocamızın gerisindeyiz dememiz, eleştirmeyin manasına gelmez. Buna hürmet göstermemizi istiyorum.” dedi ve ekledi:

“Türk futbolunu ileri taşımak istiyoruz”

“4 maçtan daha sonra nasıl piyasaya çıkmadıysak, bugün de kendimize tenkidimizi yapıyoruz ve kabul ediyoruz. Yeni bir idare geldi. Tenkit olacaktır. Yapan ise, Türk futbolunu bütün paydaşlarıyla kapsıyorsa, başımızın üstünde yeri var. Burada kişisel bir gayemiz yok. Türk futbolunu ileri taşımak istiyoruz. Bunlar bizim çocuklarımız, yanlışsız ikazları yapıyoruz da. Hoca takımı, 24 saat boyunca sağlam bir temel atmak için uğraşıyor.”

‘Oyuncularımıza hissettireceğiz’

“Koşmazsanız, başınızı ayağınızı ikili çabalara sokmazsanız, kararlı oynamazsanız Faroe’ye de, Lüksemburg’a da kaybedersiniz. 3 ay evvel hepsine 4-5 attık, bugün bu imgeyi veriyoruz. Kabul edilmeyecek. Bunu oyuncularımıza hissettireceğiz.”