‘Hesabı niye ödedin?’ arbedesi damadın vurulmasıyla bitti

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,654
0
36
‘Hesabı niye ödedin?’ arbedesi damadın vurulmasıyla bitti
İzmir’de evlenen bir çift, arkadaşlarıyla eğlenmek için Alsancak’ta bir ortaya geldi. Kümeden bir kişi gecenin sonunda düğün ikramı olduğunu söyleyerek hesabın tamamını ödedi. Saat 02.30 sıralarında çift ile bir arada eğlenmeye gelen kümeden öbür bir kişi ise yerin kapısında ‘niçin sormadan ödedin?’ diyerek hesabının öbür birisi tarafınca ödenmesine itiraz etti.

YER VAZİFELİLERİ DE HENGAMEYE KARIŞTI

Bunun akabinde cümbüş yerinin önündeki küme kendi içinde tartışmaya başladı. Bu sırada yerin güvenlik nazaranvlileri de kümeye müdahale ederek yerin önünden uzaklaştırmak istedi. Bunun üzerine olay, iş yeri çalışanları ile küme içinde arbedeye dönüştü.

ARKADAŞINI KURTARMAK İSTEDİ

Argümana bakılırsa, yerde çalışan güvenlik bakılırsavlileri düğün cümbüşüne katılmak üzere gelen çiftin arkadaşı Ali Demirel’i (26) darp etti. Damat Ali Sert arkadaşını kurtarmak için hengamenin ortasına daldı. Bu sefer de Ali Sert’e yönelen küme, arkadaşını kurtarmak isteyen damada tekme- tokat saldırdı.

UZAKLAŞMAK İSTERKEN VURULDU

kuvvetlikle kümenin elinden kurtulan Ali Sert, uzaklaşmak isterken, Muhammed D. tarafınca sol bacağından tabancayla vuruldu. Kendi imkanlarıyla arabayla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Ali Sert, tedaviye alındı. Olay daha sonrası söz veren Ali Sert hem yer çalışanlarından tıpkı vakitte kendisini vuran Muhammed D.’den şikayetçi oldu.

GÖZALTINA ALINDI

Polis takımları damat Ali Sert’i vuran Muhammed D.’yi kısa müddette yakalayarak gözaltına aldı. Arbedede tekme ve tokatların gayesinde kalan Ali Demirel ise olayın akabinde hastanede tedavi oldu. Demirel’in şikayetçi olmadığı öğrenildi.

‘BANA GERİDEN ATEŞ ETTİ’

O anlarda yaşananları anlatan Ali Sert, en keyifli gününde kabusu yaşadığını belirtti. Arkadaşını dövdüklerini belirten Ali Sert, “Ben ‘Bırakın arkadaşımı yazık günah vurmayın’ dediğim anda topluluk bana da saldırdı. Bir biçimde kendimi kurtardım. Onların içinden sıyrıldım. Güvenlik kamerası imgelerinde de görülüyor. Saldıran kümedeki bir kişi, tabancayla bana arttan ateş etti. Ben bir daha yere düşmedim. Bir biçimde arabaya bindim. Hastanede tedavimi yaptırdım. Polise şikayetçi oldum” dedi.

‘MEKANDA BİR SORUN ÇIKARMADIK’

Her şey fazlaca hoş giderken bu biçimde bir olayın yaşandığını söyleyen Sert, “Çok hoş eğleniyorduk. Yerde bir sorun çıkarmadık. Hesaba itiraz etmedik, ödedik. Kendi ortamızda tartışırken güvenliklerin ortaya girmesiyle her şey kabusa döndü” dedi.

‘İZMİR’İN GÖBEĞİNDE BANA RESMEN ATEŞ EDİLDİ’

Eşinin de fazlaca üzgün olduğunu vurgulayan Ali Sert, “Verilmiş sadakamız varmış, kurşun yumuşak dokuda kaldı. Rastgele bir kalıcı hasarımız yok. Bunu da atlatacağım. Adalet yerini bulsun. İzmir’in göbeğinde bana resmen ateş edildi. O mermi benim bacağım yerine kalbime, eşime yahut bir arkadaşıma da gelebilirdi. Bize ateş edilmesine mana veremedim” diye konuştu.