Hidayet Türkoğlu: Kobe Bryant’a yaptığım blok herkesi şaşırtmıştı

Alex10

New member
28 Kas 2020
1,044
0
1
Hidayet Türkoğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yayın organı ‘Samsun E-Dergi’ye verdiği röportajda Türk basketboluyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkoğlu, 15 sene süren NBA serüveni, Micheal Jordan’la karşılıklı oynadığı maç ile Kobe Bryant’a yaptığı bloğu da anlattı.

Türkoğlu, Türk basketbolunun alt yapısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu:

“Bizim devrimizde Türk basketbolunda bir nesil değişikliği yaşandı. Bu süreçte bizler gençlerimize güvendik, onlara dayanak olup daha fazla müddetler almasını sağladık. Ulusal gruplarımızda düzgün bir nesil oluşturmak için hem kulüplerimizle ortak çalışıyoruz tıpkı vakitte kendi içimizde organize ettiğimiz sistemli bir idari yapılanmamız var. Ulusal kadrolarımızdaki yeni kuşağımızın muvaffakiyetleri tecrübelerine paralel olarak önümüzdeki süreçte artacaktır. Yeni ve genç atletlerimizin kısa müddette elde ettiği muvaffakiyetler da bunun delili bence.”

“NBA’DE BİRİNCİ vakit içindeR ÇOK HEYECANLIYDIM”

15 sene süren NBA serüvenini anlatan Türkoğlu, “NBA’de birinci periyotlarda inanılmaz bir heyecan yaşadım. Birinci vakit içinderda heyecandan ayaklarım yere bile değmiyordu. Lakin daha sonrasında oraya alıştım ve işimi de en uygun biçimde yapmaya çalıştım” formunda konuştu.

“BRYANT’A YAPTIĞIM BLOK, HERKESİ ŞAŞIRTTI””

Kobe Bryant’a yaptığı bloğun hala dünyada en çok izlenen NBA görüntüleri içinde olmasıyla ilgili bir soruya ise Türkoğlu şu biçimde karşılık verdi:

“Üst düzeyde basketbol oynayabildiğim için kendimi epey şanslı görüyorum. Play-off’ta Philadelphia ile oynadığımız maçı son saniyelerde kazandık ve o ivmeyle de finale yükseldik. Kobe Bryant’a blok yaptığımda herkes hayli şaşırmıştı. Kobe Bryant’a blok yaptığım o durumu unutamıyorum.”

“MİCHAEL JORDAN, DÜNYANIN EN UYGUN OYUNCUSU”

Micheal Jordan ile karşılıklı oynadığı basketbol maçında yaşadıklarını da paylaşan Türkoğlu, “Benim fikrime bakılırsa Michael Jordan dünyanın en yeterli oyuncusu. Farklı kuşaklara nazaran elbette bu isimler değişebilir. Şimdiki nesil Kobe, LeBron, Curry ve Durant üzere isimleri söyleyebilir. Lakin ben daima Michael Jordan’ı öne koyarım. Onunla karşılıklı oynadığımda önemli biçimde heyecanlanmıştım. Şunu da eklemem lazım ki, ben basketbolda hiç heyecanlanan bir oyuncu olmadım. Lakin geçmişten bugüne takip edip hayranı olduğunuz, dünyanın en düzgünü diye düşündüğünüz bir isimle karşı karşıya kalınca ister istemez hisleriniz değişebiliyor. ömrüm boyunca unutamayacağım anlardan biri Jordan ile tıpkı parkede olmaktı” tabirlerini kullandı.