HSK üyesi Hamit Kocabey’in istifa sebebi aşikâr oldu

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,654
0
36
HSK üyesi Hamit Kocabey’in istifa sebebi aşikâr oldu
Yargıçlar ve Savcılar Konseyi (HSK) üyeliğinden dün istifa eden Hamit Kocabey ismine oğlu Nizamettin Kocabey’in toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “HSK üyeliği bakılırsavimden Genel Başkan’ımız Sayın Devlet Bahçeli ile yaptığımız istişare kararı istifa etmiş bulunmaktayım. ömrümüz boyunca bulunduğumuz noktada hiç bir yanlışa göz yummadık. Gelinen kademede verdiğimiz sonucun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” denildi.

OĞLU NİZAMETTİN KOCABEY İSTİFA MÜNASEBETİNİ DUYURDU

HSK üyeliğinden istifa eden Hamit Kocabey’in oğlu ve hem de MHP Genel Lider Devlet Bahçeli’nin avukatı olan Nizamettin Kocabey’in toplumsal medya hesabından, Hamit Kocabey ile Bahçeli’nin fotoğrafı paylaşıldı. Fotoğrafın altında ise Hamit Kocabey’in ağzından istifaya ait bir açıklama yapıldı:

ANKA Haber Ajansı’nın ulaştığı Nizamettin Kocabey, kelam konusu toplumsal medya hesabının kendisine ilişkin olduğunu ve Hamit Kocabey’in oğlu olduğunu doğruladı. Nizamettin Kocabey, toplumsal medyada yer alan paylaşımların akabinde bu biçimde bir açıklama yapma gereği duyduklarını belirtti. Kelam konusu açıklama şöyleki:

“SAYIN BAHÇELİ İLE YAPTIĞIM İSTİŞARE kararı İSFİTA ETMİŞ BULUNMAKTAYIM”

“TBMM tarafınca seçilmiş olduğum HSK üyeliği bakılırsavimden Genel Başkan’ımız Sayın Devlet Bahçeli ile yaptığımız istişare kararı istifa etmiş bulunmaktayım. Dünden bu yana binlerce hoş kelam ve temenni duyduk, herkese şükranlarımı sunuyorum. bakılırsav yaptığımız 4,5 yılda binlerce insanın ömrüne dokunduk, devletin ve milletin hukukunu gözeterek çaba verdik. ömrümüz boyunca bulunduğumuz noktada hiç bir yanlışa göz yummadık. Gelinen evrede verdiğimiz sonucun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”