İntihar demişlerdi bayan cinayeti çıktı

Suluman

Global Mod
Global Mod
6 Kas 2020
2,654
0
36
İntihar demişlerdi bayan cinayeti çıktı
Hasret C. ve Sezgin C., Ardahan’ın Çıldır ilçesinde 18 yıl evvel görücü yöntemi ile evlendiler. Bu evlilikten 2 de kızları oldu. Hasret C’nin yakınlarının tezine nazaran Sezgin C, Hasret C’ye evliliklerinin birinci gününden itibaren şiddet uygulamaya başladı, şiddetin boyutu her geçen gün arttı. Hasret C. gördüğü şiddetten kaçmak için geçen sene Esenyurt’ta yaşayan ağabeyi Harun Kulu’nun yanına taşındı. Hasret C., 6 ay 10 gün boyunca ağabeyiyle Esenyurt’ta yaşadı. Ağabeyiyle yaşadığı süreçte, eşi Sezgin C.’ye boşanma davası açtı. Sezgin C’nin çocuklarına ziyan vereceğinden kaygı duyan 35 yaşındaki bayan boşanma davasını geri çekerek, Ardahan’a döndü.

2 çocuk annesi bayanın Ardahan’a dönüşünden yaklaşık 1 sene daha sonra, 27 Eylül 2021 tarihinde Hasret C. ve Sezgin C’nin kızlarının argümanına nazaran anne ve babalarının içinde tartışma çıktı. Tartışma arbedeye dönüştü. 18 ve 14 yaşındaki çocuklar, annelerinin babaları tarafınca bıçaklanarak öldürüldüğünü söylemiş oldu. Büşra C, amcasının eşinin durumu kolluk kuvvetlerine haber vermedilk evvel meskene gelerek, kendilerini palavra tabir vermeleri konusunda yönlendirdiğini öne sürdü.

‘BABAMIN PARMAK İZİ BIÇAKTA ÇIKTI, NİÇİN HÜR BIRAKTILAR?

Olayın akabinde ambulansla hastaneye kaldırılan Hasret C. yapılan tüm müdahalelere karşın ömrünü kaybetti. Hasret C.’nin hayatını kaybetmesinin akabinde Sezgin C. ve kızları Elif Azra C., Büşra C. karakolda tabir verdi. 28 Eylül’de Sezgin C hür bırakıldı. 18 yaşındaki Elif Azra C. “Benim annem ölürken acı çekti. Adalete bak, babamı hür bıraktılar. Benim anlamadığım babamın parmak izi bıçakta çıktı, niçin özgür bıraktılar?’ diye konuştu. 2 kız kardeş babalarının konutunda kalmak istemediklerini söyleyerek Ardahan’da yaşayan teyzelerinin meskenine yerleşti.

‘KARIM BANA NASIL KAŞIKLA VURUR DEDİ, BIÇAKLADI’

Hasret C’nin ağabeyi Harun Kulu “Kız kardeşim evliliğinin her günü şimdi şiddet ve küfürlere maruz kaldı. Ben ayrılmasını söylemiş oldum. Kız kardeşim çocukları için boşanmadı. Ben Sezgin C. Hasret’i dövdüğünde yakasına yapışırdım o da bana ‘Ben kabadayıyım, ben yiğitim’ diyerek dövmeye devam etti. Kız kardeşim daima çocukları düşünerek Sezgin’den boşanmadı. 27 Eylül sabahı, sofra hazırlarken Sezgin ile tartışıyor. Sezgin Hasret’e küfür ediyor, kız kardeşim de eline kaşıkla vurmuş. Sezgin C ‘Vay sen bana nasıl vurursun? Karım nasıl bana kaşıkla vurur?’ diyerek kalkıp mutfaktan bıçağı almış koridorda bıçaklamış” dedi.

‘YENGELERİ TEHDİT ETMİŞ’

Harun Kulu “Çocukları babalarının yanına gitmek istemiyorlar, hayli korkuyorlar. Kız kardeşimin bıçaklandığı gün, küçük kızları annesinin üzerine kapanarak annesini müdafaaya çalışmış. Sezgin, çocuklar birisine haber vermesin diye kapıyı kitleyip ağabeyini ve yengesini arayarak ‘Ne yapacağız?’ diyerek olayı anlatmış. Sezgin’in yengesi gelmiş konuta, çocukları tehdit etmiş ‘Yanlış tabir verin, babam bıçakladı demeyin’ demiş. Sezgin C. birebir gece hür bırakıldı. Ben kız kardeşimi İstanbul’a getirdim beni şikayet ettiler ‘Karımı kaçırdı’ diye, ben gittim 1 gece nezarethanede yattım. Adam kız kardeşimi öldürdü içeride yatmadı. Çocuklara şiddet uyguluyordu. Kız kardeşim çocukları için bunlara katlandı çocukları için hayatını kaybetti. Adam hür, bu adam 1-2 ay yatıp çıksa yarın bir gün bir daha birisiyle evlenecek” biçiminde konuştu.