iPhone 13 hakkında yeni bilgiler

Teknoİstanbul

New member
6 Haz 2021
345
0
1
Apple, merakla beklenen iPhone 13 serisini önümüzdeki eylül ayında tanıtmayı planlıyor. Yeni modeller hakkında her ne kadar Apple cephesinden açıklama gelmese de gün geçtikçe yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

Apple, yaklaşmakta olan eser serisinin yüksek talep görmesini bekliyor. Şirket, tedarikçilerinden bu yılki yeni iPhone için üretimini yüzde 20’den çok artırmalarını istedi.

90 MİLYON ADET ÜRETİLECEK

iPhone 12 satışa çıktığı yılın sonuna kadar 75 milyon adet üretilmişti. Apple yüksek talep beklediği iPhone 13’te yıl sonu üretim maksadını 90 milyon adete yükseltti.

KAMERADAKİ TASARRUF FİYATLARI DÜŞÜREBİLİR

Güvenilier haber kaynaklarından The Elec’e gore Apple, akıllı telefonlarındaki kamera modüllerinin üretim sürecinde değişikliğe gidiyor.

ABD merkezli şirket, daha evvel tedarikçilerinden, öncesinden monte edilmiş kamera modülleri satın alırken, artık bileşenleri tek tek satın alacak.

Bu niçinle, geçen yıla kadar iPhone kameraları için lensler, şirketin tedarikçileri LG InnoTek, Sharp ve O’Film tarafınca üretiliyor ve monte ediliyordu.

Artık ise Apple, kamera sensörlerini başka olarak satın almayı ve montajjnı Foxconn’a yaptırmayı planlıyor.

Analistlere nazaran bu değişiklikler, Apple’ın paradan tasarruf etmesini ve teslimat sürelerini kısaltmasını sağlayacak. Lakin bunun yeni iPhone fiyatlarına nasıl yansıyacağı bilinmiyor.

TANITIM TARİHİ

Şimdiye kadar birfazlaca özelliği sızan yeni iPhone ailesine ilişkin bir başka sav ise tanıtım ve satış tarihi üzerine.

Bilindiği üzere Apple, iPhone’ları eylül ayında tanıtıyor. Daha evvel yanlışsız çıkan sızıntılara imza atan analist Dan Ives, Apple’ın aklındaki kesin tanıtım ve satış tarihlerini paylaştı.

Dan Ives’in argümanına göre yeni iPhone 13 ailesi, 14 Eylül 2021 Salı günü tanıtılacak. 17 Eylül’den itibaren Apple ön siparişleri almaya başlayacak ve 24 Eylül tarihinde ise yeni modeller satışa çıkmış olacak.

iPHONE 13 FİYATLARI

Apple tarafınca onaylanmayan savlara bakılırsa, iPhone 13 serisindeki tüm modellerin meblağları şöyle olacak:

• iPhone 13 Küçük 64 GB = 700 dolar
  • iPhone 13 Küçük 128 GB = 750 dolar
  • iPhone 13 Küçük 256 GB = 850 dolar
  • iPhone 13 64 GB = 800 dolar
  • iPhone 13 128 GB = 850 dolar
  • iPhone 13 256 GB = 950 dolar
  • iPhone 13 Pro 128 GB = 1050 dolar
  • iPhone 13 Pro 256 GB = 1150 dolar
  • iPhone 13 Pro 512 GB = 1350 dolar
  • iPhone 13 Pro 1 TB = 1500 dolar
  • iPhone 13 Pro Max 128 GB = 1150 dolar
  • iPhone 13 Pro Max 256 GB = 1250 dolar