İri Kıyımından Kuyuda Pişmişine Türkiye’de Yiyebileceğiniz En Yeterli Kokoreçleri Sizin İçin Derledik!

Yeşils

Member
6 Kas 2020
279
0
16
İri Kıyımından Kuyuda Pişmişine Türkiye’de Yiyebileceğiniz En Yeterli Kokoreçleri Sizin İçin Derledik!
Twitter’da bir kullanıcı, Ege’de Türkiye’nin en uygun kokoreçlerini bulabileceğimiz bir rota çizdi. Biz de sizler için o kokoreççilerin adreslerini, telefonlarını, yorumlarını derledik!

İşte o eksiksiz tweet!
👇

twitter.com

Ömer Yılmaz’a bu hoş harita için kokoreç severler olarak epey teşekkür ederiz!

Enfes kokoreç rotası, gelin daha ayrıntılı bakalım
👇

twitter.com

1. Bağlı Kokoreç-Tavas/Denizli

Denizlli-Muğla yolu üzerinde olan Bağlı Kokoreç, Vedat Milor tarafınca da tam puan almış!

Bir kullanıcı yorumu: ‘Harika bir işletme. Yolumuzun üzerindeydi ve talih yapıtı görüp girdik. Düzgün ki de girmişiz. Tertemiz, kokoreçleri epeyce lezzetli, yalnızca pulbiber var , pişme ayarı falan epey yeterli. Yarım ekmek yedik lakin keşke doymasaydık bir yarım daha yenirdi nitekim. Tüm çalışanlar bayan sanırım (garson, kasa vb tümü) , epey takdir ettim ve epey sevdim. meblağları pek uygun. Açık ayranı katiyetle tavsiye ediyorum fevkaladeydi. Yolu düşenlerin uğramasını öneririm.’Adres: Samanlık, Denizli Muğla Yolu No:201, Tavas/Denizli

Telefon: 0532 774 44 22

İnternet sitesi

2. Bizim Oğlan Kuyu Kokoreç-Efeler/Aydın

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Kuyu kokoreç. Bu kadar lezzetli sini epeyce az yerde yersiniz. Kuyuda pişmiş. Çok yumuşak ve harika. İşletmecileri fazlaca sevinçli ve işlerini epeyce âlâ yapıyorlar. Umurlu da yol üstünde. Denizli’den Aydın’a geçerseniz kesinlikle uğrayın. Olmadı Aydın’a geldiniz 10 km UMURLUYA bu kokoreci yemeğe gidin. Pişman olmayacaksınız.’ Adres: Umurlu, Merkez Aydın TR, Adnan Menderes Blv. Yanyolu No:79, Efeler/Aydın

Telefon: 0545 821 17 01

3. Meşhur Kelleci Pala’nın Yeri-Menderes/İzmir

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Kelle, kokoreç, tandır ve ızgara et çeşitleri üzerine hizmet veren bir yer. Bilhassa kuzu kellesi meşhur, kokoreç epey başarılı. Doğal bir ortam, oturma alanları epeyce geniş. Hizmet hoş. Fiyatlar yeme külçeşidinize nazaran değişken. Uzun yıllardır bu işi yapıyor ve çizgisinden hiç şaşmamış. Bahçe alanı geniş. Kapalı alanlar soba ile ısıtılıyor. Tabiatın ortasında bir yer. Muvaffakiyetler dilerim.’Adres: Oğlananası Cumhuriyet Mah, 7033. Sk. No:10/2, Menderes/İzmir

Telefon: (0232) 783 43 24

İnternet Sitesi

4. Kokoreççi Asım Usta-Bornova/İzmir

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Kokoreç yemeyen ve sevmeyen bana bile atom yedirdiler. Atom kokoreçle uykuluk karışımı enfes birşey. Denemeyen çok şey kaybeder. Çok doyurucu yanında kusursuz bir mesken imali şalgam içtik ki Adana da yaşayan biri olarak 10 puan verdim. Evvelce konut imali büyük salatalık turşuları olurdu artık minik minik doğranmış turşularını sevmedim. Ufak bir hatırlatma da atom istiyorsanız sabahtan rezervasyon yaptırın yoksa öğlenden daha sonraya bulamıyorsunuz. Ayrıyeten çalışan yüm işçi güleryüzlü ki bu fazlaca değerli. Yemek daha sonrası çayınızı semaverden kendiniz aldığınız sıcak samimi ve hoş ve pak bir işletme şiddetle tavsiye edilir’Adres: Rafet Paşa, Burak Reis Cd. No:226A, Bornova/İzmir

Telefon: (0232) 462 02 14

5. Kokoreççi Baki Usta-Karşıyaka/İzmir

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘İzmir’deki en âlâ kokoreç tecrübesi. Katiyen denenmeli. Kokoreçin tadı, pişirimi hepsi tam kıvamında. Ayrıyeten donmuş eser de alabiliyorsunuz meskende pişirmek için.’Adres: Şemikler, Erdoğan Akkaya Sk. No:8/2, Karşıyaka/İzmir

Telefon: (0232) 330 59 18

6. Akın Usta Kokoreç-Menemen/İzmir

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Kokoreçin içini açıp ızgarada kızartanlardan yahut kokoreçi kestikten daha sonra spatulayla dilimleyenlerden, kokoreçin makus kokusunu bastırmak için içine baharat boca edenlerden değil. Pak, lezzetli, kokoreçi olması gerektiği üzere pişiren, yıllardır birebir kalitede işini yapan bir yer. Yarım ekmek 35 lira. Biraz daha uygun olabilir ancak piyasa fiyatıyla tıpkı satıyor.’

Adres: 29 Ekim, 180. Sk. 2/1 A, Menemen/İzmir

Telefon: 0542 891 28 41

7. Köfteci Ali Usta-Bornova/İzmir

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Bir yerseniz daima yemek isteyeceğiniz İzmir’in bâtın kalmış yerlerinden keşfedilmeyi bekliyor Ali Usta’nın köftesi 7 yıldız.’

Adres: Çınar, 5003. Sk. No:2 D:2B, Bornova/İzmir

Telefon: (0232) 461 90 37

8. Kokoreççi Davut Usta-Bigadiç/Balıkesir

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Kokoreç hiç sevmeyen birisi olarak kokoreçi bana sevdiren Davut ustama teşekkürler….Lezzet, kalite güler yüz üçü bir ortada Davut ustamda…İnsan kokoreçe bağımlı olur mu? Oluyormuş…Bigadiç’te değil Balıkesir’de TEK…’Adres: Servi, Abdi İpekçi Cd., Bigadiç/Balıkesir

Telefon: 05425107189

9. Aslanboğa Kokoreç-Merkez/Balıkesir

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Türkiye hudutları değil, dünya üzerinde bu biçimde bir kokoreç yemeniz İM-KAN-SIZ! Balıkesir’e gelme niçinimdir. Katiyetle ve katiyetle İstanbul şubesini bekliyoruz. İşçi epeyce ilgili. İşletme sahibi Erdal Bey’e göstermiş olduğu ilgi ve alaka için fazlaca teşekkür ederiz. Aslanboğa KOCCO eserini şiddetle denemenizi tavsiye ediyorum. Kokoreçe damgasını vuran marka. Makus yorumlara göz gezdirdim. hiç birine prestij etmeyiniz. çok uygun pişen, lezzetlimi lezzetli eserleri var. Bu işletme klasikleşmiş kokoreçin epeyce ötesinde! Ekmeğin ortası et ile dolu. O marka şu marka bu marka hiç farketmez gelin karşılaştırın yorumu mideniz versin. Herkese tavsiye eder, işletmeye güzel işler dilerim…’

Adres: Paşa Alanı, Çengel Cd. No:87, 10100 Balıkesir Merkez/Balıkesir

Telefon: (0266) 228 12 28

10. Kokoreççi Faik-Susurluk/Balıkesir

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Otobandan yalnızca Faik ustaya uğramak için çıktık. Fevkalade bi lezzet, güler yüzlü işçi. Kesinlikle ayranı deneyin’

Adres: Kışla, Bursa Balıkesir yolu kavşağı, Demokrasi Cd. no.17, Susurluk/Balıkesir

Telefon: 0545 266 10 50

11. Baykal Restaurant Göbel Bilinmeyen Bahçe Kokoreç-Susurluk/Balıkesir

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Yolunuz Göbel e düşer ve uğramadan giderseniz bence yanılgı edersiniz.. Harika ızgara lezzetleri, hele hele kokoreç muazzam. Tabi yemeğin sonunda karışık tatlı tabağı , sıcak çay ile bir arada eşşiz bir lezzet.’

Adres: Göbel, 10610 Susurluk/Balıkesir

Telefon: (0266) 873 15 64

12. Sonçe 2 Kokoreç-Akhisar/Manisa

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Akhisar Besin Turizm günümüzün 2.durağı şüphesiz Sonçe Kokoreç oldu. Pazar pazarı alanının çabucak karşısında yer alıyor. Dışarı da yer bulmak bahtınıza kalmış.

Camekana bakınca Fırın Tepsisinin içerisinde güzelce pişmiş Kokoreçler gel beni ye diye size bakıyor.
🙂

Ekmek ortası söylemiş olduğimiz Kokoreçler nitekim inanılmaz lezzetli, porsiyon çok bol, etler kurumamış ve sulu bir biçimde sunuluyor.

‘Kokoreç İzmir’de yenilir’ diyenlere inat bir defa gidin ve Kokoreç nasıl olurmuş gösterin diyorum.

Gerçekten hem lezzet olarak hemde fiyat olarak çok güzel bir yer. Tavsiye ederim. Bu ortada Kokoreç kuzudan. En yeterlisi de kuzudan olur. Dana da deneyebilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun.

Fiyat : Makul

Kalite : Iyi

Lezzet : Çok iyi

Servis : Hızlı

Temizlik : İyi

Çeşitlilik : çok iyi

Kredi Kartı: Geçerli
💳

Adres: Reşat Beyefendi, 167. Sk. No:4, 45200 Akhisar/Manisa

Telefon: (0236) 404 34 04

13. Şen Kardeşler Önder Kokoreç-Akhisar/Manisa

Bir Kullanıcı Yorumu:
‘Ekmeğiyle, kusursuz pişmiş kokoreçi ile beni dana kokoreç aşığı yapmış yer. Her seyahatte yoku uzatıp kesinlikle uğruyorum. İşletmeciler, çalışanlar fazlaca güleryüzlü, servis fazlaca güzel ve süratli. Keşfetmemizi sağlayan ayaküstü lezzetler sağolsun’

Adres: Paşa, 19. Sk. No:48, Akhisar/Manisa

Telefon: (0236) 413 87 35

Sizce Türkiye’nin en âlâ kokoreççisi hangisi? Yorumlarda buluşalım!